İki kardeşin eseri: Es Racó d’Artà

06 Mayıs 2021

Es Racó d’Artà, Mallorca'nın doğusunda bulunan küçük Artà kasabası yakınlarındaki eski bir mülk üzerine kurulan 34 odalı bir sağlıklı yaşam merkezi.

Bir vadinin içinde yer alan yaklaşık 500 dönümlük arazi, birkaç müştemilatın yanı sıra zeytinlikler, tarlalar ve 18. yüzyıldan kalma taştan bir çiftlik evini bünyesinde bulunduruyor.

Es Racó d’Artà, Londra Metropolitan Üniversitesi’nde mimarlık eğitimi alan ve 2000 yılında babasıyla birlikte Palma merkezli Esteva i Esteva firmasını kuran Tomeu Esteva’yla Barselona’da sanat ve moda okuduktan sonra Cortana’yı kuran iki kardeşi birleştiren mekan oldu. Burası, Mallorca'nın doğusunda bulunan küçük Artà kasabası yakınlarındaki eski bir mülk üzerine kurulan 34 odalı bir sağlıklı yaşam merkezi.


Bir vadinin içinde yer alan yaklaşık 500 dönümlük arazi, birkaç müştemilatın yanı sıra zeytinlikler, tarlalar ve 18. yüzyıldan kalma taştan bir çiftlik evini bünyesinde bulunduruyor. Tomeu, bir yamacın üstüne inşa edilmiş ana yapının bir uzantısı üzerinde bulunan SPA'nın tasarımından sorumlu. Zemin seviyesinden bir taş duvarın arkasına gizlenen SPA, ancak yukarıdaki pencerelerden veya havuz terasından bakıldığında, birkaç küçük avludan çıkan palmiye ağaçlarıyla birlikte teraslı bir bahçe gibi görünmekte.
Rosa ise, bu projeyle, ilk kez babasının girişimlerinden birinde resmi olarak yer almış; personelin üniformalarını rahatlık sağlamak ve çevreyle uyum sağlamak için krem ​​ve bej renkli keten tunikler ve pantolonlar olarak yumuşak kenevir kaftanlar ve pançolarla birlikte tasarlamış. Bu kıyafetler, misafirlerin giyimi için de mevcut ve bir watsu uygulamasından sonra giymek için mükemmel bir tercih.
Kardeşler, yaptıkları her detayı Es Racó’yu sağlık ve sükuneti artıracak bir yer haline getirmeye çalışma motivasyonuyla düşünmüşler — bunu, özellikle konuklarına çevreleriyle bağlantı kurma şansı vererek ve hem lezzetli hem besleyici yemekler yeme şansı sunarak sağlamaya çalışıyorlar.