İki Sevgili Arasında

07 Ekim 2018

Mario Sorrenti’nin daha önce yayınlanmamış görüntülerden oluşan yeni kitabı, moda tarihinin önemli bir parçasını gözler önüne seriyor ve Kate Moss'u şöhretin zirvesinde olduğu esnada, çok gerçek bir romantizmle belgeliyor.

"Sorrenti, ilk olarak 1991'de Londra'da bir fotoğraf çekimi sırasında tanışıyor Moss'la. Aynı reklam için birlikte modellik yapıyorlar ve Sorrenti’nin kalbi, kendi tabiriyle- bir anlığına duruyor."

Derin bir uykudan yeni uyanmış genç Kate Moss'un yüzü, vücudunun etrafına sarılmış beyaz pamuklu çarşafların arasından beliriyor. 1990'ların başında erkek arkadaşı olan Mario Sorrenti tarafından çekilen, daha önce yayınlanmamış 50 fotoğrafı içeren yeni ‘Kate' kitabı, aşkı ve modayı bir araya getiriyor.

Sorrenti, ilk olarak 1991'de Londra'da bir fotoğraf çekimi sırasında tanışıyor Moss'la. Aynı reklam için birlikte modellik yapıyorlar ve Sorrenti’nin kalbi, kendi tabiriyle - bir anlığına duruyor. Utangaç ve söyleyecek çok şeyi olmayan fotoğrafçı, Moss’un çok tatlı ve konuşkan olduğunu hatırlıyor. 19 ve 17 yaşlarındaki ikili, şans eseri birkaç hafta sonra bir partide bir araya geliyor ve Hyde Park'ta çimlerin üzerinde uyuyakalıyor ve sonrasındaki iki yıl da ayrılamıyorlar.


Sorrenti’nin çektiği bu fotoğrafların en önemli özelliklerinden biri, o zamana kadar sadece bir model olan Kate Moss’un, farklı bir şekilde fotoğrafa bakmaya ve fotoğrafın arkasındaki tutkuyu anlamaya başlamış olması. Bildiklerini birlikte büyüten ve bilmediklerini öğrenen çift Moss ve Sorrenti’nin bu kitapla ilgili altını çizdiği naif ve büyülü şey ise şu; pek çok insan Kate'in Mario’nun ilham kaynağı olduğunu konuşuyor çünkü onlar için bu fotoğraflar, sadece erkek arkadaş ve kız arkadaşın birlikte geçirdiği güzel zamanların şahidi.