İkonik 1957 Aston Martin DBR2, hafif karbon fiber gövdesi ile fütüristik bir hale bürünüyor

10 Haziran 2021

Hem geçmiş hem de gelecekten ilham alan Amerikan firması Rizk Auto, 1957 Aston Martin DBR2’yi vintage ve uzay çağı stillerini bir araya getiren fütüristik bir görünümle yeniden yarattı.

Şık RA modeli, simgesel 1957 Aston Martin DBR2’den etkilenmiş, ancak özellikleri orijinal spor otomobilden daha uzun bir görünüme sahip.

İkonik yarış arabasının yeniden yorumlanmış hali, alüminyum petek/karbon fiber monokok şasi, tamamen ayarlanabilir bağımsız süspansiyon, kırmızı aeron iç koltuklar ve klasik jaguar motor seçenekleri içeren RA modelini oluşturmak için güncel havacılık teknolojisini içeriyor.Şık RA modeli, simgesel 1957 Aston Martin DBR2’den etkilenmiş, ancak burun, tekerlek bombeleri, yan havalandırmalar, kokpit ve kuyruk gibi özellikleri orijinal spor otomobilden daha uzun bir görünüme sahip. Rizk Auto bu yeni yorumu şu şekilde betimliyor: “Felsefemiz, yarış arabalarının altın çağının en ufuk açıcı güzellikteki yarışçılarındaki en iyi unsurları, mevcut havacılık teknolojisinin malzeme ve üretim süreçleriyle özümsemekti. Yarattığımızla gurur duyuyoruz (…) ve sizin de bu versiyonun benzersiz özelliklerini anlayacağınızdan eminiz.”