İkonik Bir İşbirliği: HERMES ve APPLE

07 Ekim 2016

Teknoloji ve Moda Mirasının Zarif Buluşması


“Bizimki, paralel düşünce ve karşılıklı saygıdan doğan bir ortaklık. Tasarımımızı başından beri geliştiren ve rafine hale getiren benzer tutkulara sahibiz." diyor Apple'ın Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jonathan Ive.

Modanın ve teknolojinin kesişimi her zaman mükemmel sonuçlar doğurmuyor. Pratikliği, modernliği ve eleganlığı tek bir üründe toplamak oldukça zor. Apple Watch Hermès, önemli iki mirasın ve vizyonun doruk noktası. Kullanışlılığının yanı sıra çok şık olması için de tasarlanmış benzersiz bir saat. Hermès, zanaatkarlarının çok ince bir el işçiliğiyle ürettiği deri kayışlar ile Hermès’in simgesi olan Clipper, Cape Cod ve Espace modellerinden ilham alınarak geliştirilen Apple tasarımı kadranları bir araya getiriyor. Apple Watch Hermès, modern hayata zarafet dolu bir uyum öneriyor.

Hermès arşivlerinden esinlenerek tasarlanan saatin ön yüzü ve kayışı Apple Watch’ın ikinci serisinin teknolojisiyle birleşince klasikleşecek bir ürün ortaya çıkıyor. Hermès’in artistik direktörü Pierre-Alexis Dumas’ya göre ‘yeni lüks’ tıpkı bu saatte olduğu gibi sadeliğin, uygulanabilirliğin ve esnekliğin birleşimini ön koşul olarak alıyor. “Bizimki, paralel düşünce ve karşılıklı saygıdan doğan bir ortaklık. Tasarımımızı başından beri geliştiren ve rafine hale getiren benzer tutkulara sahibiz." diyor Apple'ın Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jonathan Ive.

Yeni Apple Watch Hermès, GPS, 50 metre suya dayanıklılık, daha parlak ekran, güçlü çift çekirdekli işlemci ve watchOS 3 işletim sistemi özelliklerine sahip. Swift ve Epsom dana derisi Manchette Double Boucle modelleri Rose Jaipur, Étoupe ve Bleu Agate renkleriyle bileklerinizdeki yerini alırken, kayışındaki ince detaylarla da dikkat çekiyor. Kayışının her iki tarafındaki düğmelere basılarak açılan Hermès gizli tokasının çağdaşlığı klasikleşmiş bir stile deneysel bir yorum ve heyecan getiriyor.