İlkbahar/Yaz 2023 Moda Haftası Haberleri

04 Ağustos 2022

New York'tan Paris'e, yaklaşmakta olan İlkbahar/Yaz 2023 kadın giyim sezonu hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için derledik.

Eylül 2022, moda ayı olarak özellikle kadınlar için şimdiden dikkat çekici bir gösteri sezonu olmaya aday. Başarılı tasarımcılar, ilgi çekici şehirler ve podyuma geri dönen isimlerle canlı bir sezon modaseverleri bekliyor.


New York Moda Haftası (9-14 Eylül 2022)

Son sezonlarda New York Moda Haftası hız kesen bir programla ilerlerken bu Eylül ayında Amerika’nın moda dünyası  için bir canlanma öngörülüyor.

New York Moda Haftası’nda özellikle gişe rekorları kıran iki uluslararası konuk, Francesco Risso'dan Marni ve çığır açan "Baget" çantasını kutlayacak olan Fendi dikkat çekiyor. Şu anda kadın giyim kreatif direktörü Kim Jones tarafından yönetilen Fendi, Milano'da İlkbahar/Yaz 2023 koleksiyonunu sergilemeye devam edecek.


Londra Moda Haftası (16-20 Eylül 2022)


Londra Moda Haftası da taze bir enerjiyle geri dönmeye hazır görünüyor. 


Geçtiğimiz haftalarda sürpriz bir duyuruda, Belçikalı tasarımcı Raf Simons'un 16 Eylül Cuma günü İlkbahar/Yaz 2023 koleksiyonunu sunmak için kendi adını taşıyan markasını şehre getireceği açıklandı.
Milano Moda Haftası (20-26 Eylül 2022)


Milano Moda Haftası'nın bu sezonki en büyük haberi, kreatif direktör olarak podyuma çıkan tasarımcılar Missoni için Filippo Grazioli, Bally için Rhuigi Villaseñor ve Etro için Marco de Vincenzo.


Paris Moda Haftası (26 Eylül-4 Ekim 2022)


Henüz resmi bir program olmamasına rağmen Paris Moda Haftası'nın moda ayını yüksek bir enerjiyle tamamlayacağını söylemek doğru olur:  Louis Vuitton, Dior, Chanel, Saint Laurent, Loewe, Hermès, Valentino, Balenciaga, Givenchy ve Miu Miu gibi büyük isimlerin yanı sıra çok sayıda yükselen ismin 9 günlük program için şehre gelmesi bekleniyor.