India Mahdavi’nin Masalsı Mekanları

10 Şubat 2019

Kültürlerin ve renklerin karışımı birçok kulvarda karşımıza çıksa da India Mahdavi’nin bize bu alanda en iyi tasarımları sunduğuna şüphe yok.

Fotoğraflarına baktığınızda kendinizi nostaljik, aynı zamanda fütürist bir film setinde hissediyorsanız muhtemelen India Mahdavi imzalı bir işin içindesinizdir. İran kökenli Parisli isim, mobilya tasarımcısı ve mimar olarak dokunduğu her ortama imzasını en renkli şekilde atmayı başarıyor. Kendisinin ‘’Pop Oryantalizm’’olarak tanımladığı stili geometriyle gökkuşağının füzyonunu sunuyor.


Adeta dramatik denebilecek otellerin, butiklerin ve restoranların kraliçesi olan Mahdavi, Amerikan 20. yy. tarzı ile Ortadoğu stilini harmanlamanın dengesini tutturmuş durumda. Doğduğu İran ve daha sonra yaşadığı Almanya ile Fransa’nın en uyumlu birliktekiğini onun işlerinde görebilirsiniz. Bu kadar estetik mekanlar peşinde koşmasının ana sebebi ise çok fazla taşınıp hiçbir zaman tek bir ev-mekan duygusunu yaşayamamış olması.


Amerikan rüyası ile İran çarşılarını mobilya, takı ve ev tekstilinde yakalamak istiyorsanız Mahdavi’nin işlerine göz atmanızı tavsiye ederiz. Film yapımcısı olmak isterken kendini sanat yönetmeni olarak bulan tasarımcı sizi her şekilde platosuna davet ediyor.

india-mahdavi.com