İskandinav estetiği Hollanda işlevselliği ile buluşuyor

01 Aralık 2020

Georg Jensen ve Philips, paslanmaz çelik, Kvadrat kumaş ve kahverengi deri detayların öne çıktığı iki taşınabilir hoparlör ve taşınabilir şarj aletinin yer aldığı teknoloji koleksiyonu için güçlerini birleştirdi.

"Teknolojiyle daha yakınlaşarak, ikonik ifadelerimizin sınırlarının da genişleyebileceğini öğrendik." - Nicholas Manville, Georg Jensen Kreatif Direktörü

Uzun zamandır el yapımı gümüş eşyalar ve paslanmaz çelikten dekoratif objelerle ilişkilendirilen Danimarkalı tasarım markası Georg Jensen, son zamanlarda sınırlarını aşarak cesur atılımlar yaptı. Bu doğrultuda ilk girişimini temsil eden Snøhetta tarafından tasarlanmış seramik aksesuarlarından oluşan bir koleksiyonun ardından, şimdi Hollandalı elektronik devi Philips ile yeni bir koleksiyon piyasaya sürmek için ortaklık kurdu.


Koleksiyon, iki taşınabilir Bluetooth hoparlör içeriyor. Daha büyük olan JS50, ev için tasarlanmış, ancak yine de  20 saatlik oynatma süresine sahip. Daha küçük model JS30, sekiz saatlik oynatma süresi, eller serbest görüşme için bir mikrofon ve onu mükemmel bir seyahat arkadaşı yapan USB-C şarjı ile birlikte geliyor.


Georg Jensen'in ilk çıkışını tanımlayan İskandinav esintili hoparlörler, parlatılmış paslanmaz çelik ve Kvadrat’ın barut mavisi "Audiomix" kumaş karışımı ile kaplanmış, modern, çakıl taşı benzeri formlara sahip. Kvadrat’ın her zamanki tasarımıyla karşılaştırıldığında, Audiomix, ses kalitesini korumayı sağlayan daha açık bir örgüye sahip. Kontroller ve bir LED pil ömrü göstergesi, her bir hoparlörün üst kısmındaki minimal ve sezgisel kontrol paneline zarif bir şekilde entegre edilmiş. Ayrıca, her iki modeli surround ses oluşturmak için birlikte kullanabilirsiniz.


Koleksiyonun tamamlayıcısı, İskoç deri tedarikçisi Muirhead imzalı koyu kahverengi deriden bir taşıma kordonuna sahip  ayna cilalı paslanmaz çelik detaylara sahip JP10 taşınabilir şarj aleti. Kompakt formu, Qi teknolojisi ile kablosuz olarak veya USB kablosuyla bir iPhone’u iki kez şarj edebilen 10.000 mAh'lik kapasiteye sahip. Yine, güç düğmesi ve pil ömrü göstergesi ustaca gizlenerek şarj aletine tipik bir teknoloji parçası olmaktan çok bir ev dekorasyonu nesnesi görünümü veriyor.

"Bu yeni koleksiyonda Philips ile iş birliği yapmak bizim için heyecan vericiydi. Teknolojiyle daha yakınlaşarak, ikonik ifadelerimizin sınırlarının da genişleyebileceğini öğrendik," diyor Georg Jensen'in Kreatif Direktörü Nicholas Manville. "Tasarım mirasımızı Philips'in teknik uzmanlığıyla harmanlamak, bizi hem geçmişimizle hem de geleceğimizle gururlandıran yenilikçi bir koleksiyona yol açtı." diyerek ekliyor.