İspanya'nın en büyük oteli geri döndü

08 Eylül 2021

Göz kamaştırıcı bir renovasyon sürecinin ardından Four Seasons Madrid, Eski Dünya cazibesini İspanyol başkentinin kalbine getiriyor.

Göz kamaştırıcı bir renovasyon sürecinin ardından Four Seasons Madrid, Eski Dünya cazibesini İspanyol başkentinin kalbine getiriyor. Four Seasons Madrid'in büyük üçgen yapısı, şehrin merkezindeki üç caddenin birleştiği noktada yer alıyor. Ancak burada, tüm yollar İspanya'daki bu büyük otele çıkıyor - en azından teoride. Yedi tarihi binanın yenilenmesinin ardından geçtiğimiz Eylül ayında hizmete açılan otel, ülkede mesafelerin ölçüldüğü Kilometer Zero'ya birkaç adım uzaklıkta bulunuyor.


İddialı projenin gerçekleştirilmesi sekiz yıl sürdü ve 16 binden fazla mimari kalıntı çıkarıldı, kataloglandı ve özenle restore edildi. Bir zamanlar bir banka olan La Equitativa'nın ana salonu olan lobideki yükselen yeşil mermer sütunlar gibi, artık otelin süitlerinde ve ortak alanlarında ortaya çıkıyor. Görkemine rağmen, İspanya'daki bu otelin karakteri samimi, cana yakın ve efsanevi Four Seasons hizmeti her fırsatta kendini gösteriyor. 


Four Seasons Madrid'deki iki kata yayılmış, bol ışık alan spa, şehirde yer alanların en büyüğü. Daha da iyisi, hem gösterişli bir kapalı havuza hem de konukların sıcak günlerde güneşlenirken şehrin panoramik manzarasını seyredebilecekleri bir terasa sahip.


Bu otelde yemek için rezervasyon şart: ziyaretçiler, bakır kubbeli bir çan kulesine bakan terastaki en iyi masalar için adeta yarışıyor. İçeride, mimar Martin Brudzinski'nin sofistike dekoru, Garcia'nın yüksek gastronomisiyle eşleşiyor. Dani Garcia Restaurant'ın 2018'de üç Michelin yıldızı kazanmasına yardımcı olan Tomato Nitro'yu mutlaka deneyin. Klasik malzemeleri şaşırtıcı derecede şaşırtıcı bir şekilde ele alıyor ve daha fazlasını istemenize neden oluyor – tıpkı Four Seasons Madrid'in kendisi gibi.