İspanya'nın Gurme Turları

31 Mayıs 2018

Bir akşam üstü İspanya’daki bir bağ evinin mahzenini geziyor ve aynı günün akşamı Michelin yıldızlı bir restoranda usta şeflerin ellerinden çıkan yemekleri yiyorsunuz. Mimo’nun jet gurme turlarıyla tanışın.

"Jon Warren ve ekibinin Mimo adı altındaki gastronomi turlarında gurme turizmi, özel bir jet ile daha başka bir boyuta taşınıyor ve misafirler bir lezzet durağından diğerine uçuruluyor."

Seyahat için geldiği İspanya’ya aşka düşen, eski bir şehirli bankacı Jon Warren tarafından San Sebastián’da merkez ofisli kurulan Mimo, 2009 yılında, İspanya'daki pinxto barlarına genç ve bilgi sahibi tur rehberleri eşliğinde ilk yemek turlarını düzenliyor. Hotel María Cristina’da açtığı şarküteri dükkanı ve 2015 yılında açtığı Mimo aşçılık okulu ile de ulslararası yemek turzmini büyük ölçüde hareketlendiriyor. Mimo ailesinin şimdi Seville’de de bir okulları ve yine Seville ve Mallorca’da butikleri var. Söylenene göre İspanya’da daha çok yer açmayı düşünüyorlar.

Jon Warren ve ekibi bu gastronomi turlarını, özel bir jet ile daha başka bir boyuta taşıyorlar ve misafirlerini bir lezzet durağından diğerine uçuruyorlar. Misafirlerin seçimlerine göre şekillenen bu çok özel turlarda, tapas durakları, bağ turları, aşçılık sınıfları, 3 yıldızlı yemekler ve kır evlerinde rüstik piknikler misafirleri bekliyor. Bu seyahat boyunca İspanya’nın en lüks ve karakter sahibi otellerinde kalınıyor: San Sebastián’daki zarif María Cristina, Seville’deki Alfonso XIII ve Malorka’daki St Regis Mardavall bunlardan birkaçı.

Mimo ile İspanya’da yapacağınız bu ‘jet gurme seyahat’ ile uğrayacağınız yerlerin başında, öğle yemeği için gidilen, rüstik bir aile restoranı Katxiña Asador geliyor. Orio köyünün hemen dışındaki restoran, deniz mahsülleri ve kendi üretimleri şaraplarıyla meşhur. San Sebastián’ın meşhur mini atıştırmalıklarının en iyi örneklerinin sunulduğu Casa Urola’da yiyeceğiniz bademli çorba, kızarmış yosun ve kahveli sirke, Sirimiri’nin mantarlı ve yemişli risottosu unutulmaz lezzetlerin en hatırda kalanları.