İstanbul’da Üç Yeni Restoran

17 Ekim 2022

İstanbul’da gastronomi deneyimini bir adım öteye taşıyan üç yeni restoranı sizler için derledik.

Frankie

Galataport İstanbul'da misafirperverliği ve cezbedici menüsü ile misafirlerini ağırlayan restoran, şık lounge alanı ve yaratıcı kokteylleriyle dikkat çekiyor. Frankie’nin etkileyici kavı, Grand Cru şarapları ve çok çeşitli yerel üreticiler de dahil olmak üzere birçok uluslararası vintage şarap çeşidi bulunduruyor. Türkiye'nin 1 numaralı Sommelier'i tarafından yönetilen ve 60'a yakın farklı şarap markasını sunan Frankie mahzeni, şarapseverlere birçok yeni çeşit yiyecek ve şarap türünü keşfetme şansı sunuyor.

Arkestra

2021 yaz aylarında Bodrum Yalıkavak'ta pop-up restoran Ritmo Zeytino'yu açan Şef Cenk Debensason, Etiler’deki yeni restoranı Arkestra’da eşsiz yemek deneyimini şık bir restoran atmosferi ile bir araya getiriyor. Misafirlerini giriş alanındaki açık mutfağı ile karşılayan mekanın, bir bahçe bölümü ve yemek sonrası kulüp konseptine dönüşen üst katı bulunuyor. İmza kokteylleri ile dikkat çeken Arkestra, Pazartesi hariç haftanın altı günü akşam servisiyle misafirlerini ağırlıyor.

Cipriani

2010 yılında Edition Hotel içinde hizmete giren dünyaca ünlü restoran markası Cipriani, aynı yılın yaz ayında Yalıkavak Marina’da ikinci şubesini açmıştı. Beklenen ilgiyi göremeyen İtalyan restoranı kısa süre sonra kapılarını kapayarak İtalya’ya geri döndü. Ancak Nusr-Et markasıyla dünya çapında ün kazanan Nusret Gökçe, bu günlerde markayı yeniden İstanbul’a geri kazandırmak için bir adım attı. Dünyaca ünlü yıldızların müdavimi olduğu ve New York, Hong Kong, Los Angeles, Miami, İbiza, Monte Carlo, Porto Cervo, Abu Dhabi, Venedik ve Londra’da hizmet veren Cipriani ile anlaşma yapan Gökçe, Cipriani’nin yeni lokasyonu Park Hyatt Maçka Palas'ta misafirlerini ağırlıyor.