İstanbul’un En İkonik İtalyan Restoranlarından Gina Yeniden Açıldı

25 Şubat 2022

İstanbul’un en ikonik İtalyan restoranlarından Gina, D.ream çatısı altında kısa bir aradan sonra yeniden Kanyon ve Galataport İstanbul'da misafirlerini ağırlamaya başladı.

Ev yapımı taze makarna, risotto ve pizza gibi geleneksel İtalyan lezzetlerini geniş şarap menüsü, özel kokteyller ve yepyeni bir iç mekan tasarımıyla harmanlayan Gina, Kanyon’da ve Galataport İstanbul adresinde misafirleriyle buluşmaya başladı.


Zarif detayların ön plana çıktığı mekan, 1950'li yıllarda Toskana'da yaşayan ve kendi adını taşıyan bir aile lokantası işleten Gina isimli İtalyan bir kadının hikayesinden alınan ilham ile tasarlandı.
Aile geleneğini incelikli lüks detaylarla buluşturan Gina, tarifleri nesilden nesile geçen trattoria’nın sıcak ve geleneksel dokusunu günümüzle buluşturuyor. Aynı zamanda duvar aplikleri, sedir arkası aydınlatmaları, çerçevelerdeki siyah beyaz İtalyan portreleri, Gina’nın yaşadığı bölgeleri tasvir eden İtalyan Riviera’sı, Venedik ve Toskana’ya ait özel görseller ve terracotta saksılardaki bitkiler ile bizlere 1950’li yıllarda başlayan bir hikayeyi anlatıyor.


Gina’nın dekorasyonunun en çarpıcı ögelerinden biri olan seramikler, 17. yüzyılın sonlarında İtalya, İspanya ve Portekiz’de ortaya çıkan, birçok yapıda kullanılan el boyaması Azulejo karolarından esinlenilerek özel olarak tasarlandı.Geleneksel İtalyan lezzetlerinin yeme-içme sektörünün lideri D.ream’in uzmanlığıyla buluşan Gina Kanyon ve Galataport İstanbul’un mimari tasarımı Wangan Studio tarafından gerçekleştirildi.Şık alanlarıyla yemekli iş toplantıları için de estetik bir alternatif sunan Gina Kanyon ve Gina Galataport İstanbul haftanın her günü 12:00-24:00 saatleri arasında hizmet veriyor.