İsviçre Dağlarında Saklı Bir Cennet

10 Kasım 2022

Lüks oteller arasında dikkat çeken 7132 Hotel, ayrıcalıklı yaşam ve spa alanı ile konuklarını İsviçre’nin Vals köyü yakınlarındaki saklı cennete davet ediyor.

Termal spaları ile tanınan Vals köyü, zaman geçtikçe seçkin müşterilerin tercihi haline gelmesiyle 7132 ve diğer ultra lüks konaklama alanlarının doğmasına ilham oldu. 


Avangart mimarisi ile benzersiz otelin iki ayrı binası bulunuyor. Deluxe isimli ilk bina, rafine süitlere ve odalara sahip bir alan. 400 m2'lik Presidential Suite, Japon mimarisinin güzelliğini İsviçre otel programlarının ayrıcalığı ile birleştiriyor. Bu lüks yaşam alanı nefes kesici bir manzara, self-service mini bar ve cömert alanlara sahip bir teras sunuyor.


Ayrıca 90 m2'lik üç adet Penthouse Suite için de önerilen helikopter hizmeti misafirlerine eşsiz bir deneyim yaşatıyor. Konuklar, kendi evlerine transfer edilmek üzere otelin özel Airbus EC 130 ile kendi helikopterine sahip tek İsviçre oteli 7132 Hotel’in sonsuz ayrıcalıklarının tadını çıkarıyor.
İkinci bina, The House of Architects ise süitlerinin tasarımı için bazıları Pritzker'i kazanan Tadao Ando, Kengo Kuma, Thom Mayne ve Peter Zumthor gibi en gözde çağdaş mimarlar tarafından tasarlanıyor. Burada konaklama, çok özel bir deneyim sunmak için otel işletmeciliğinin geleneklerinin sınırlarını aşıyor.


Konuklarına huzur ve keyfi bir arada sunan 7132 Hotel, masaj, yüz bakımı, akupunktur, saç bakımı, manikür ve pedikür gibi birinci sınıf tedavi programları da sunuyor. Bu alanda misafirler onlar için özenle düşünülen tedavi uygulamaları ile yenilenmenin tadını çıkarıyor.
Otelin gastronomik imkanlarından biri 7132 Red olmak üzere iki gastronomi kuruluşu Gault & Millau tarafından ödüllendirilirken, diğeri Michelin tarafından iki yıldızla ödüllendiriliyor. Mitja Birlo tarafından yönetilen 7132 Silver adlı son derece sofistike restoran, konuklarına enfes bir mutfak sunuyor. Restoran Pizzeria DePapà ise dolce vita yaşam anlayışının unsurlarını tam anlamıyla yansıtıyor.