İtalya’dan Filipinler’e Beş Sıra Dışı Restoran

09 Kasım 2019

Seyahate çıkınca sıra dışı deneyimler yaşamak için dağlara tırmanmaya gerek olmadığını ispatlayan, gerek lokasyonları gerekse de dekorasyonları ile bu beş restoran ziyaretçilerin beğenisini topluyor.


5. Waterfall Restaurant, Filipinler

Filipinler’deki San Pablo şehrinde bulunan Waterfall Restaurant müşterilerine eşsiz bir deneyim sunuyor. Villa Escuerdo tesislerinde konumlandırılmış restoranda ziyaretçiler bambudan masalarda yemeklerinin keyfini çıkarırken ayaklarının altından kristal sular akıyor. Doğa dostu bir yaklaşımla tasarlanmış olan restoranda yemek yiyen müşteriler sonrasında el yapımı bambu sallarda Labasin Gölü üzerinde kürek çekerek zaman geçirebiliyorlar.


4. The Rock Restaurant, Zanzibar

Olağanüstü lokasyonunun yanı sıra sunduğu doğal lezzetlerle bilinen The Rock Restaurant, Zanzibar ve İtalyan mutfağını başarılı bir füzyonla müşterilerine sunması ile kendinden söz ettiriyor. Dünyanın en güzel kıyı şeritleri arasında yer alan Zanzibar’ın güney-doğu kıyı şeridinde konumlanan restoran dünyanın en ikonik restoranları arasında yerini koruyor. 

Kayadan bir adada konumlanmış restoran günün her saatinde müşterilerine farklı bir manzara sunuyor. Gelgite bağlı olarak ulaşımın değiştiği restorana yürüyerek veya tekne ile ulaşım sağlanabiliyor. 


3. Bird’s Nest Restaurant, Tayland

Soneva Kiri Eco Resort’ta bulunan Bird’s Nest Restaurant Tayland’da ziyaret edilen popüler noktalardan biri. Zeminin beş metre üstünde ağaçlarda konumlandırılmış koza görünümlü alanlar diğer restoranların yanı sıra her ziyaretçi grubu için mahremiyet sağlıyor. Garsonlar ağaçlar arasına asılmış çelik halatlar aracılığıyla masalara servis yapabiliyor. 


2. Grotta Palazzese, Polignano a Mare, İtalya

Polignano a Mare, İtalya’nın ziyaret edilmesi gereken balıkçı kasabalarından biri. Grotta Palazzese restoranının ilgi çekici olma sebebi ise bir kayanın içinde konumlandırılmış olması ile alakalı. Kireçtaşından oluşan mağara 1700’lü yıllardan beri etkinlik ve davet alanı olarak kullanılıyor. Deniz mahsulleri ve zengin şarap menüsü ile hizmet veren restoran çiftlerin romantik zaman geçirmek için tercih ettiği restoranlar arasında en üst sıralarda bulunuyor. 


1. Ithaa Restaurant, Alif Dhaal Atoll, Maldivler

Kelime anlamı sedef anlamına gelen Ithaa, en farklı restoranlar listesinde genelde ilk sıralarda yer alıyor. Maldivler’de bulunan restoran denizin beş metre altında konumlandırılmış ve sadece 14 kişi ağırlayabiliyor. Restoranın zemini dışındaki tüm duvarları şeffaf ve müşterilerine benzeri rastlanmayacak bir denizaltı manzarası sunuyor. Müşteriler yemeklerinin keyfini farklı balık ailelerinin ve resiflerin manzarası eşliğinde zevkini çıkarıyor. 10 yıldır servis veren restoran yapısı nedeniyle yaklaşık bir on yıl daha hizmete açık olacağı öngörülüyor.