İtalyan Geleneğinden Doğan Mühendislik: Aviatore Veloce Turbojet 100

30 Haziran 2017

Mühendisliğin gücünü temsil eden jet motorları, İtalyan geleneği ile göklerden yere iniş yapıyor.

“Jet motorlarından alınan parçalar ile tasarlanan bu sıra dışı kahve makinası, iyi bir kahve keyfinin yanında evinize ve ofisinize zevkli bir dokunuşta bulunacak.”

İtalyan kahvesinin yoğun kokusu, Güney Afrika dinamizmi ile yeni bir yorum kazanıyor. Bugüne kadar Formula 1 yarışçılarından aldığı ilhamla araba parçalarını birleştiren tasarımcı Paolo Mastroguiseppe, markası Super Veloce'nin Grand Prix’lere gönderme yapan özel üretim modellerinin yanına farklı bir üye ekledi: Aviatore Veloce Turbojet 100. Jet motorlarından alınan parçalar ile tasarlanan bu sıra dışı makina, iyi bir kahve içiminin yanı sıra evinize ve ofisinize zevkli bir dokunuşta bulunacak.


Mühendislik eseri güçlü iskeletin, ince işçilik ile bir araya geldiği Mastroguiseppe’nin yenilikçi tasarımları, günlük hayatın çay ve kahve keyfini özel bir hale getiriyor. 100 adetle sınırlı üretilen Aviatore Veloce Turbojet 100, alüminyum ve çelikten oluşan gövdesi ile onunla ilk kez karşılaşanların üzerinde alışılmadık bir etki bırakıyor. Aynı zamanda 780 x 332 x 455 milimetrelik boyutuna rağmen, 28 kg’lık ağırlığı ile farkını ilk andan itibaren ortaya koyuyor.


Parlak dış yüzeyinin altında bulunan 240 Volt’luk motoru sayesinde yüksek basınçta hem çay hem de kahve servisi yapabilen avangart kahve makinası, kafein severler ile koleksiyonerlerin yeni gözdesi olmaya şimdiden aday. Mastroguiseppe’nin Aviatore Veloce Turbojet 100 tasarımı şimdilik sadece internet üzerinden sipariş edilebilse de dünya çapında teslimat imkanları mevcut. Markanın en az Aviatore Veloce Turbojet 100 kadar orijinal diğer kahve ve çay makinalarına buradan göz atabilirsiniz.