İtalyan moda evinin dramatik hikayesi beyaz perdede

15 Eylül 2021

Dünyaca ünlü moda evi Gucci’nin kurucusu İtalyan iş adamı Maurizio Gucci cinayeti Ridley Scott'un yönettiği yeni film ile beyaz perdede ele alınıyor.

Dünyaca ünlü moda evi Gucci’nin kurucusu İtalyan iş adamı Maurizio Gucci cinayeti, beyaz perdede ele alınıyor. 

Yazar Sarah Gay Forden’ın “The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed” isimli kitabından uyarlanan, ailenin en büyük trajedilerinden birini gözler önüne seren filmin senaristliğini Roberto Bentivegna üstlenirken, yönetmen koltuğunda, Gladyatör, Hannibal, Yaratık, Amerikan Gangsteri gibi filmlerle adını duyuran usta yönetmen Ridley Scott oturuyor. 

Başrollerini Adam Driver (Maurizio Gucci) ve Lady Gaga (Patrizia Reggiani)’nın paylaştığı filmde, sonrasında “Kara Dul” lakabını alan Patrizia Reggiani’nin, 1997 yılında eski eşi Gucci’yi öldürtmek için yaptığı plan tüm gerçekliğiyle anlatılıyor. 

ABD’de 24 Kasım 2021’de, Türkiye’de ise 10 Aralık 2021’de izleyiciyle buluşması planlanan filmin başarılı kadrosunda, Jared Leto, Salma Hayek, Al Pacino, Reeve Carney, Camilla Cottin gibi usta isimler de bulunuyor. 

Bu trajik hikayenin yanı sıra, en çok merak konusu olan noktalardan biri de şüphesiz kostümler oluyor. İtalya’nın önde gelen ailelerinden ve modanın temsilcilerinden olan Gucci ailesinin konu edildiği film, kostüm tasarımcısı Janty Yates ile prodüksiyona verilen Gucci arşivine sınırsız erişim birleşimiyle, yalnızca sinema değil, moda ve stil çatısında da sabırsızla bekleniyor.