Jacopo Venturini Valentino'ya CEO olarak geri döndü

18 Mayıs 2020

Yayımlanan resmi bir açıklamada Valentino, 1 Haziran'dan itibaren Jacopo Venturini'nin CEO rolünü üstlenerek moda evine katılacağını duyurdu.

Venturini, markayı mirasından günümüze kadar yönlendiren ve 2006'dan beri Valentino'nun başında olan Stefano Sassi'nin yerini alacak.

Bugün yayınlanan resmi bir açıklamada Valentino, 1 Haziran'dan itibaren Jacopo Venturini'nin CEO rolünü üstlenerek moda evine katılacağını duyurdu. Venturini, markayı mirasından günümüze kadar yönlendiren ve 2006'dan beri Roma markasının başı olan Stefano Sassi'nin yerini alacak.“Modadaki ilk aşk ilişkimi temsil eden İtalyan moda evi Valentino'ya dönmekten çok mutluyum. Valentino benim için miras ve gelecek demek, Pierpaolo ile birlikte çok zevk alacağımız bir çalışma kolu olacak,” dedi Venturini.

Gucci'de mağazacılık başkan yardımcısı olarak Jacopo Venturini, kreatif direktör Alessandro Michele ve ekibi ile yakın iş birliği içinde çalışarak Gucci için yeni vizyonun gerçekleştirilmesinde temel bir rol oynadı. 2018 yılında yeni ürünler ve pazarlama tek bir çatı altında toplanarak sorumluluğu Venturini’ye verilmişti

Venturini, Kering'den Ekim 2019'da ayrılmıştı. Kering'e ilk olarak 2015 yılında Valentino ile katıldı ve burada dünya çapında hazır giyim koleksiyonu direktörü ve perakende koordinatörlüğü rolünü üstlendi. Valentino'dan önce Venturini, Prada'da ticari pozisyonlarda bulundu.