Jacquemus ve Caviar Kaspia İşbirliğinden Doğan Bir Haz Yolculuğu; Cafe Citron

29 Mart 2019

Modanın Akdenizli çocuğu Simon Porte Jacquemus, daha sade ve minimal bir yaşam biçimi arayışında…

Birçok tasarımcı gibi Jacquemus de gastronomi sektörüne giriyor. Modanın Akdenizli çocuğu Simon Porte Jacquemus, daha sade ve minimal bir yaşam biçimi arayışında… Bu düşünce nereden aklımıza geldi derseniz, instagram hesabına bakmanızı öneriyoruz. Henüz görmeyenler içinse, biz haber verelim. Fransız tasarımcının 'Yeni bir proje' diye bahsettiği olay: Café Citron. Yani Jacquemus’ün Paris'te kapılarını açmaya hazırlandığı kafesi.
Üstelik limonları, ahşap sandalyeleri ve Akdeniz iklimiyle size hem görsel hem aromatik bir şölen yaşatıyor. Café Citron adının nereden geldiğini tahmin etmek ise güç değil. Jacquemus'nün favori rengi sarı ve çocukluğunun özeti limondan…

Hayal edebildiğiniz kadar ¨Jacquemus¨ duran bu sıcak kafede, ünlü şefler Cédric Grolet, Jeffrey Cagnes ve Anthony Courtiells’in elinden çıkan lezzetli bir seçki var. Menü de aynı kafe gibi renkli ve Akdeniz temalı. Ev yapımı reçel, haşlanmış yumurta, marine Akdeniz sebzeleri, sardalye, biberiye ve fıstık limonu...
Kapılarını ziyaretçilere açmak için gün sayan yeni Galeries Lafayette'in içerisinde bulunan kafe, başarılı tasarımcının doğup büyüdüğü Güney Fransa'yı Paris'e taşıyor. 

Paris’in ikonikleşmiş mekanı Caviar Kaspia’nın dokunuşlarıyla hayat bulan Kafe Citron’un28 Mart günü, Champs-Élysées’de bulunan Galeries Lafayette'de saat 12:00'de kapılarını açacağını da not düşebilirsiniz.