James Bond Tarihinin En Şık Bond’ları

04 Haziran 2017

Film tarihinin gelmiş geçmiş en karizmatik ajanı James Bond’u stili ve şıklığı ile en iyi şekilde temsil eden aktörleri derledik.

"Beyaz smokinler, boğazlı kazaklar, eşsiz kol düğmeleri ve yaka iğneleri ile James Bond karakteri, şimdiye dek 25 farklı filmde birbirinden farklı isimler tarafından canlandırılmış olsa da, hiçbiri Bond stilinden taviz vermedi."

James Bond, film tarihinin gelmiş geçmiş en karizmatik ajanı olmasının yanı sıra, aynı zamanda bir stil ikonu. Beyaz smokinler, boğazlı kazaklar, eşsiz kol düğmeleri ve yaka iğneleri ile James Bond karakteri, şimdiye dek 25 farklı filmde birbirinden farklı isimler tarafından canlandırılmış olsa da, hiçbiri Bond stilinden taviz vermedi. Zaman içinde değişen trendlere, teknolojiye ve akımlara rağmen bazı 007’ler tarzlarıyla ait oldukları her dönem takdir görmeyi başardı.

Biz de tarihin en şık Bond stillerini sizin için derledik.

Roger Moore

Moore, geniş, desenli kravatlar ve gri ceketler içinde kendi zamanının en çok dikkat çeken Bond'u olmayı başarıyor. O dönemde büyük ilgi gören stiliyle akıllara 1970’lerin büyükbaba imajını getiriyor.

Roger Moore

Timothy Dalton

Yüksek yakalı ceketler ve havalı smokinler giyen Dalton, tarzı ve şıklığıyla klasik Bond tarzını yakalayarak herkesi kendine hayran bırakıyor. 

Timothy Dalton

Pierce Brosnan

Bir takım elbiseyi çok az kişi Pierce Brosnan kadar asaletle taşıyabilir. Brosnan ile ilgili en enteresan detay, kendisinin Bond giysileri içinde soğukkanlı bir İngiliz ajanından ziyade, varlıklı bir iş adamı gibi gözükmesi.

Pierce Brosnan

George Lazenby

Açık renk takım elbiseleri ve fırfırlı gömlekleriyle Bond’lar arasında en cesur duruşu sergileyen Lazenby, 60’ların sonundan beri aynı zarafeti değişmeden koruyor.

George Lazenby

Sean Connery

Sean Connery, şüphesiz ki en şık Bond’ların başında geliyor. Üç parçalı gri takım elbisesi ve krem rengi uzun ceketiyle Bond ismini markalaştıran isim olmayı başaran Connery, duruşu ve stili ile karakteristik bir Bond imajı çiziyor.

Sean Connery

Daniel Craig

Tarzındaki modern dokunuşlarla Sean Connery'yi dahi geri bırakabilecek tek Bond olma özelliğini taşıyan Daniel Craig, Tom Ford’un da desteğiyle Bond tarzının mirasını olabilecek en şık şekilde devam ettiriyor.

Daniel Craig