James Bond’un vazgeçilmez saati yenilendi

05 Ekim 2019

Son 25 yıldır beyaz perdedeki macerasında James Bond karakterine eşlik eden Omega, üretiminin aradan geçen yarım yüzyılı sınırlı sayıda üretilecek yeni Seamaster Diver300M ile kutluyor.


İngiliz yazar Ian Fleming’in unutulmaz karakter James Bond edebiyat dünyasında olduğu kadar sinemada da bir efsane haline geldi. Yıllarca farklı aktörlerin canlandırdığı karakter, zaman içinde hayali bir kahraman olmaktan çıkıp bir hayat tarzı ve duruşu simgelemeye başladı.


1995 yılında James Bond’u beyaz perdede canlandıran aktör Pierce Brosnan ekrana Omega’nın artık kültleşen Seamaster Diver 300M saati ile çıktığından beri bu özel model “James Bond saati” olarak anılmaya başlandı. Aradan geçen 25 yılın ardından İsveçli saat üreticisi bu ikonik saati sınırlı sayıdaki özel edisyonu ile tekrar meraklıları ile buluşturmaya karar verdi.

Söz konusu tasarım olunca işi ne kadar ciddiye aldığını bir kez daha kanıtlayan Omega, özel seri Seamaster Diver 300M için elindeki bütün silahları kullanmış. Orijinal olarak denizcileri düşünerek imal edilmiş olan bu özel saat yat tutkunlarının ve dalgıçların şüphesiz açık denizlerdeki en önemli dostu. Beyaz emayeli dalış ölçeğine sahip olan Seamaster, helyum kaçış valfi sayesinde valf suyun altında yanlışlıkla açılsa bile ekstra beş bara kadar daha su geçirmezlik vadediyor. Su altında karanlıkta dalgıçların saati daha iyi okumasına yardımcı olmak adına, kadranın içi Super-LumiNova ile kaplanmış.


42mm paslanmaz çelik kasa, siyah seramik kadran ve 18 ayar altın altın plakadan oluşan Seamaster Diver 300M’in 12 rakamı ise Bond karakterinin aile armasından esinlenerek yapılmış. Ajan 007’ye atfen 7007 adet üretilen saat 6500 dolarlık etiketiyle Omega mağazalarında ve markanın web sitesinde satışta.