Jil Sander’da Meier Dönemi

09 Haziran 2017

Lucie ve Luke Meier çifti, ilk defa Jil Sander markası için bir araya gelerek kreatif direktörlük koltuğunu paylaşıyor.

“Bir süredir gelgitlere şahit olan markanın yenilenmek istediği şu dönemlerde, kreatif bölüme gelmesi beklenen yeni enerjinin farklı bir vizyon geliştirmesi bekleniyordu.” 

1968 yılında Hamburg’da açılan bir butikle başlayan Jil Sander markası, aradan geçen neredeyse yarım asırda modern, rahat ve sofistike çizgileri ile kadın modasında kendi tavrını ortaya koydu. Bir süredir gelgitlere şahit olan markanın yenilenmek istediği şu dönemlerde, kreatif bölüme gelmesi beklenen yeni enerjinin farklı bir vizyon geliştirmesi bekleniyordu.

Jil Sander

Modaevinin kurucusu Jil Sander’ın, 2014’te Rodolfo Paglialunga’ya teslim ettiği kreatif direktörlük koltuğunu, önümüzdeki sezondan itibaren devralacak olan Meier çifti, tam da bu yeni vizyon arayışına uygun iki isim. Dengeleri hızla değişen moda dünyasında, tek bir alandan beslenmek artık yeterli değilken çiftin birbirlerinden ayrı olarak edindikleri tecrübeler, modaevinde şimdiden taze bir bahar havası estiriyor.

Luke ve Lucie Meier

Markanın CEO’su Alessandra Bettari'ye göre Luke ve Lucie, Jil Sander markasınının minimalist ve rahat tavrını derinden anlayarak bu ruhu modernleştirebilecek bir vizyona sahip. Markaya yeni bir nefes getirmeleri beklenen çiftin Jil Sander’dan önceki iş deneyimleri de bir hayli renkli. Lucie, kariyerine Louis Vuitton çatısı altında Marc Jacobs ile başladıktan sonra Balenciaga ve Dior modaevlerinde çalıştı. Öte yandan eşi Luke ise, kendi markası OAMC’yi lanse edene kadar sekiz yıl boyunca Supreme’in baş tasarımcılığını üstlendi. Farklı isimlerin yanlarında yetişmiş ve artık ustalık eserlerini vermeye hazır olan çift, marka ile çalışmaktan onur duyduklarını ve birlikte çalışacak olmalarından dolayı heyecanlı olduklarını belirtiyorlar.

Jil Sander, İlkbahar/Yaz 2017 Koleksiyonu

Luke ve Lucie Meier'den önce Jil Sander 

Çalışmalara şimdiden başlayan çift, Jil Sander’daki ilk podyum heyecanlarını 2018 İlkbahar/Yaz koleksiyonu ile yaşayacak. Defile, çiftin aynı zamanda birlikte çalışacakları ilk koleksiyonu tanıtacak.