Kağıttan Çiçekler

09 Eylül 2018

Reed Krakoff önderliğinde kendini yeniden yaratan Tiffany & Co., güzellik ve modernizmi etüt ederken, baki ilham kaynağı doğadan yola çıkıyor.

"Son derece organik bir şekli ve modern grafik bir hissi olan parçalar, lüksün her koşulda ciddiyet olmadığını vurguluyor."

Çağdaş tasarımcılarla çalışan mücevher markaları, birbiriyle yan yana düşünülesi zor materyalleri bir araya getirerek mücevher algısını ‘büyük anne’ algısından çıkarıyor. Markanın şef tasarımcısı Reed Krakoff tarafından tasarlanan Tiffany & Co. yeni koleksiyonu da, tam olarak bu bahsettiğimiz şeyi yapıyor.

Her türlü davette ya da belki sıradan bir günde bile takılabilecek mücevherler tasarlayan Krakoff, ilhamını kağıt çiçeklerden alıyor. Son derece organik bir şekli ve modern grafik bir hissi olan parçalar, lüksün her koşulda ciddiyet olmadığını vurguluyor.

Her zaman güzellik ve doğayı harmanlamayı seven Tiffany, şimdi yeni döneminde güzellik ve modernizmi iç içe geçirmeyi hedefliyor. Markanın yaratıcılık anlamında yeni açılan bu kapıdan, geçmiş göndermeleriyle sürprizli koleksiyonlarla geçişini, heyecanla bekliyoruz.