Kendall Jenner’ın “Tatlı Hayat” ı

25 Ekim 2019

Reserve’ün yeni koleksiyon tanıtımı için kamera karşısına geçen Amerikalı model Kendall Jenner, Gordon von Steiner’ın yönetmenliğinde kült İtalyan aktrislerine hayat veriyor.


Bu sene moda haftalarında podyumda çok yer almayan Amerikalı top model Kendall Jenner, iddialı bir proje tekrar gündeme geldi. Polonyalı giyim markası Reserve’ün 2019 Sonbahar kampanyasının yüzü olan Jenner, İngiliz/Kanadalı yönetmen Gordon von Steiner ile birlikte “Ciao Kendall” isimli bir kısa filme imza attı.

Çekimleri İtalya’da bir villada gerçekleşen filmde Jenner, “La Dolce Vita” (Tatlı Hayat) büyüsüne bürünüyor. 23 yaşındaki modelin zaman zaman bir ilham perisine dönüştüğü ve bolca dans ettiği yaklaşık iki dakikalık video, kısa sürede viral olarak üç milyon izleyiciye ulaştı. 


Daha önce Prada ve Gucci gibi büyük modaevleri ile çeşitli projelere imza atan yönetmen Van Steiner kısa film için barok iç tasarımı ile öne çıkan bir dekor seçmiş. Video süresince geçmişin parlak dönemi hakkında hayaller kuran Jenner, Milanolu bir aristokratı, yüksek belli eteğiyle genç Sophia Loren’i ve Natalie Portman’ın Léon filminde oynadığı unutulmaz karakter Matilda’yı canlandırıyor. Sürreal ögelere ve karakterlere de yer veren videoda Jenner bir anda izleyicinin karşısına 90’ların grunge look’u ile çıkarken birdenbire bir denizkızına dönüşebiliyor.

Reserve, kısa süre içerisinde sokak stilinin vazgeçilmez markalarından biri haline geldi. Özellikle Doğu Avrupa’da oldukça popüler olan marka dünya çapında 20 ülkedeki mağazalarıyla moda severlere hizmet veriyor.