Kendinizi Suyun Çekim Gücüne Bırakın: Su Altında Fitness

12 Mayıs 2017

Suyun kaldırma kuvveti ve yoğunluğu ile yepyeni bir spor deneyimi yaşayın.

“Farklı metodolojilere sahip bu yeni akımın haklı iddiası, yapılan total body antrenmanı ile eş değer süreli bir fitness çalışmasından tam 12 kat etkili olması. Hem de sıfır terleme ve sakatlanma riski ile.”

Yer çekimine meydan okuyan su altı fitness’ı bütün spor alışkanlıklarınızı değiştirmek için sizi bekliyor. Amerika’dan sonra diğer ülkelerde de yayılmaya başlayan su altı spor kompleksleri, fitness dünyasında tam anlamı ile devrim yarattı. Farklı metodolojilere sahip bu yeni akımın haklı iddiası, yapılan total body antrenmanı ile eş değer süreli bir fitness çalışmasından tam 12 kat daha etkili olması. Hem de sıfır terleme ve sakatlanma riski ile.

Suyun yoğunluğunun avantajını kullanan su altı fitness’ı, çalışma programlarında temel pilates ve core egzersizlerine ağırlık vermekte. Artık popülaritesini kaybetmeye başlayan klasik fitness programlarının aksine su altı fitness'ı, suyun meditatif etkisi ile tam bir rehabilitasyon ve güçlenme vadediyor. Su altında karada yapacağınız her hareketin 12 kat fazla geri dönüşünü almanızın yanında, suyun sağladığı 3 boyutlu ortamda yer çekimine karşı kaslarınız, her yönden aktif bir şekilde çalıştığı için tam bir sıkılaşma sağlanıyor.

Su altı fitness’ında kilogramlarca ağırlık kullanmak da yok. Genellikle sadece bedeninizin ağırlığı ile çalışırken suyun kaldırıcı kuvveti sayesinde eklemlerinize yük binmiyor. Size de spor yaparken suyun vücudunuza yaptığı masajın keyfini çıkarmak kalıyor. Tabii ki su altının asıl eğlencesi, havuzun içine girince başlıyor. Bel kemerleri, renkli paletler ve egzersiz malzemeleri ile spor için harcadığınız vakti zevkle değerlendirebiliyorsunuz.


Sıradan koşu bantlarında sonu gelmeyen yürüyüşlerden sıkılıyorsanız, bütün spor alışkanlıklarınızı bir kenara atabilirsiniz. Su altında çalışırken suyun iyileştirici gücü ile iyi bir antrenmandan daha fazlasını elde edeceksiniz.