Keskin ve Yeni Bir Rüya

16 Mayıs 2018

Moda dünyasının en iyi fotoğrafçılarından biri ve yükselen yıldız tasarımcısı, ikonik bir kitapta bir araya geldi. Molly Goddard’ın kariyerindeki yeni dönemi işaret eden kitap, efsane Tim Walker tarafından fotoğraflandı.

“Goddard, John Galliano ve Meadham Kirchhoff’un yanında staj yapıyor ve kısa bir süre sonra da ilk koleksiyonu olan İlkbahar / Yaz 2015 parçalarını, Londra Moda Haftası paralelinde sergiliyor. Tasarımcının geleneksel el işçiliği teknikleri ve set tasarımı bir araya geldiğinde, ortaya kritikleri etkileyen bütün bir iş çıkıyor.”

Moda fotoğrafçısı Tim Walker, Londra doğumlu tasarımcı Molly Goddard ile birlikte bir kitaba imza attı. Patty’deki fotoğrafların styling’i, Molly’nin kardeşi Alice tarafından yapıldı ve kitabın art direktörü ise eski İngiliz Vogue kreatif direktörü Jaime Perlman.

2012’de ilk koleksiyonundan başlayarak Goddard’ın arşivini mercek altına alan kitap, modeller, arkadaşlar ve aile üyelerinin giydiği Goddard’ın imzası olan tül elbiseler, elastik üst parçalar ve fırfırlı A kesim eteklerle dolu. Fotoğraflanan kişilerin karakterlerini bu parçalarla kurguladıklarını söyleyen Goddard, bazı kişilerin sadece onun tasarımı elbiselerle fotoğraflandığını, bazılarınınsa kendi parçalarıyla birleştirdiğini ve bu şekilde son derece ‘akışta olan’ bir seri ortaya çıktığını ekliyor.

Central Saint Martins’den mezun olan Goddard, John Galliano ve Meadham Kirchhoff’un yanında staj yapıyor ve kısa bir süre sonra da ilk koleksiyonu olan İlkbahar / Yaz 2015 parçalarını, Londra Moda Haftası paralelinde sergiliyor. Tasarımcının geleneksel el işçiliği teknikleri ve set tasarımı bir araya geldiğinde, ortaya kritikleri etkileyen bütün bir iş çıkıyor.

Walker’ınkine çok benzeyen, Goddard’ın keskin ve rüya gibi vizyonunun takipçileri arasında, Rihanna, Zendaya ve Agyness Deyn gibi isimler var. Markası şu an, Net-a-Porter, Dover Street Market, the Comme des Garçons Trading Museum, Nordstrom, I.T, Boon the Shop ve Club 21 gibi tam 60 satış noktasından yer alıyor ve 2016’dan beri yüzde 140 büyümeyle ilerliyor. 2016 Fashion Awards yarışmasında British Emerging Talent ödülünü alan tasarımcı, 2017 LVMH Prize finalistlerinden de biriydi. Bu yıl ise, BFC/Vogue Designer Fashion Fund ödülünün kazananı oldu.

Goddard ve Walker’ın kitabı özetle, tasarımcının moda dünyasındaki yeni döneminin başlangıcını temsil ediyor aslında ve dolayısıyla bir arşiv niteliğinde. “Patty” ilk olarak Londra’daki Dover Street Market’te yarın satışa çıkacak ve daha sonra da Goddard’ın online satış sitesinde yer alacak.