Keyif Veren Wellness Programları

10 Kasım 2022

Günlük hayatınıza keyifli bir mola vermek isterseniz, sizler için derlediğimiz üç wellness programı ile İtalya, Tayland ya da Maldivler gibi dünyanın farklı noktalarına büyülü bir yolculuğa çıkmayı düşünebilirsiniz.

Bazen keyif verici bir aktivite taze sebzelerin olduğu bir pazarda yürüyüş yapmak bazen de bir yoga dersi ya da erkenden uykuya dalmak olabilir. Bazen de iyi hissetmek için ihtiyaç duyduğumuz, olduğumuz yerden uzakta bir sağlıklı yaşam programı ile inziva deneyimi olabilir. İkincisini özleyenler için dünyanın farklı noktalarındaki üç keyifli wellness programını sizler için derledik.


İtalya - Palazzo Fiuggi Spa Merkezi
Organik tarım arazileri ve tarihi miras ile çevrili bir tepe köyünde, bir grup doktor, eğitmen, cilt uzmanıve farkındalık uzmanını bir araya getiren ultra lüks spa merkezi Palazzo Fiuggi, İtalya Fiuggi’de yer alıyor. 


Palazzo'nun hareket programlarıyla bedeninizi yeniden canlandırmak için burayı tercih edebilir, kırlarda yürüyüş yaparak uzun sabahların keyfini çıkarabilirsiniz. Roma döneminden ilham alan termal banyolarında öğleden sonraları ve şekerleme vaktinde tazelenmek hoşunuza gidecek. Derin bir detoks deneyimi için hamamda lenf masajı ve temizleme ritüellerini de listenize ekleyebilirsiniz.


Palazzo Fiuggi’nin üç yıldızlı Michelin şefi Heinz Beck ise kişiye özel hazırlanmış menüleri ile konaklamadan aldığınız keyfi bir üst düzeye taşıyor.


Tayland - Kamalaya 
Yemyeşil Tayland adası Koh Samui'deki Kamalaya, yoğun geçen günlerinizden sonra dinlenmeyi kolaylaştıracak Doğu ve Batı tıbbi tedavileri bir araya getiriyor. Kamalaya, detoks programlarının yanı sıra duruşunuzu iyileştirecek programlar, mide sağlığı programları ve değişimle başa çıkma konusunda yardımcı olan hızlandırılmış kurslar sunuyor.


Sizin için oluşturulmuş programların yanı sıra sahil şeridi boyunca uzanan yoga alanlarını, buhar odalarını ve bir zamanlar Budist rahipler tarafından derin düşünmek için kullanılan mağarayı da ziyaret edebilirsiniz.


Maldivler - Joali Being

Raa Mercan Adası’da bulunan sağlıklı yaşam tesisi Joali Being'de odanızdan başka hiçbir yerde internet erişimi bulunmuyor. Tesis bunu kısıtlı olarak yapıyor. Çünkü Joali'nin yol gösterici hafiflik felsefesi, daha sezgisel ve sakin bir yaşam tarzı için rutin alışkanlıklarınızı bırakmanız anlamına geliyor. 


Tesis ziyaretinize, adadaki deneyiminizi pekiştirmek için yaşam tarzınızı, tercihlerinizi ve sağlık hedeflerinizi dikkate alan natüropatlar, terapistler ve hareket uzmanları paneli ile başlayacaksınız. Daha sonrasında aşçılık dersi ile cildi iyileştiren yiyeceklere odaklanabilir, Hidroterapi salonundaki tedavileri deneyimleyebilirsiniz. Dilerseniz bitki uzmanları ile birlikte kendi bitki çayınızı yaratmak için bir atölye çalışmasına da katılabilirsiniz.