Kim Jones Fendi’ye katılıyor

09 Eylül 2020

Jones, Fendi kadın koleksiyonlarının başına geçerken Silvia Venturini Fendi, Fendi'nin erkek giyim ve aksesuarlarının tasarımındaki rolüne geri dönecek.

Romalı modaevi Fendi yaptığı açıklamada, Kim Jones'un kadın giyim koleksiyonları için sanat yönetmeni olarak Fendi'ye katılacağını açıkladı. Tasarımcı, Dior’da erkek koleksiyonları sanat yönetmeni olarak görevine devam edecek. Jones, 2018'den beri başında olduğu Dior erkek giyim koleksiyonlarında, spor ve sokak giyimi referanslarını erkekler için Bar Suit gibi imza tasarımları yeniden yorumlayarak yeniden canlandırdı.


Fendi'de kadın hazır giyim ve haute couture tasarımı, Louis Vuitton'da 7 yıl boyunca yıldız bir erkek giyim tasarımcısı olarak ün kazanan Jones için yeni bir çalışma alanı olacak. LVMH Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Bernard Arnault yaptığı açıklamada Jones, "LVMH moda evlerinin kodlarına ve mirasına uyum sağlama yeteneğini sürekli olarak kanıtlarken, aynı zamanda modernize ederek günümüze başarıyla taşıdı" dedi.


Geçen yıl Karl Lagerfeld'in ölümü ile Fendi, 54 yılı aşkın tasarımcısını kaybetmişti. Markanın açıklamasına göre, Lagerfeld'in rolünü geçici olarak üstlenen Silvia Venturini Fendi, aksesuarlara ve erkek giyim koleksiyonlarına odaklanmaya geri dönecek.