"Kırk Kapılı Oda" Akbank Sanat’ta

23 Eylül 2022

"Kırk Kapılı Oda" sergisini Akbank Sanat’ta ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.

Sergi konsepti ve sergileme tasarımını Bülent Erkmen’in, küratörlüğünü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın üstlendiği Kırk Kapılı Oda: Günümüz Sanatçıları Sergilerinin 40 Yılı sergisi Akbank Sanat’ta sanatseverlerle buluşuyor. 

 

10 Eylül - 19 Kasım 2022 tarihleri arasında ziyarete açık olacak olan sergi, Günümüz Sanatçıları sergilerinin 40 yılına ışık tutan bir belge niteliğinde. Sergide 40 yıla ait belgeler, fotoğraflar ve videolar izleyicilerle dijital ortamda buluşuyor. 

40 yıl süresince Günümüz Sanatçıları sergilerine katılan sanatçıların, seçici kurul üyelerinin, küratörlerin ve sergilere katkısı olan herkesin, bu 40 yıl sonunda, günümüz sanatına attıkları “40 imzası”, bu serginin önemli bir niteliği. 

 

Serginin giriş katında 40 yılın sergilerine katılan ve katkısı olan 1147 kişinin isimlerinin tek tek yer aldığı görsel bir eser, prolog şeklinde ziyaretçilere sunuluyor. Bunun yanı sıra, sanatseverler 40 yıl boyunca elde edilen tüm bilgileri ve belgeleri bir dokümantasyon anlayışıyla sergilenen 40 ekranda gözlemleyebilecek. 

 

Sergi, Akbank Sanat’ta ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.