Kitap severler için 5 yeni kitap önerisi

02 Mart 2020

Seyahatten sanata farklı konulara eğilen ve kitaplığınızda bulunmasından keyif alacağınız beş yeni kitaba bir göz atın.

Window to the World


82 yaşındaki Britanyalı ressam ve fotoğrafçını David Hockney’nin iPhone ve iPad’inde çizdiği 120 adet resimden oluşan bu özel kitap Taschen Yayınevinden çıktı. Hockney’in imzaladığı ve sadece 250 adet basılan bu kitap ressamın evinin penceresinden gördüğü günlük halleri resmetmesi ile oluşmuş. Parlak renklerin baskın olduğu ve sanatçının dünyasına açılan bir pencereyi temsil eden kitap 248 sayfadan oluşuyor.

Fashion Designers A-Z

 

Taschen’in yıllardır en çok satan kitaplarından olan Fashion Designers A-Z 2020 edisyonu ile Mart ayında satışa çıkacak. Azzedine Alaïa, Cristóbal Balenciaga, Coco Chanel ve Alexander McQueen gibi 20. Yüzyıl modasına damga vuran tasarımcıların moda anlayışı ve koleksiyonlarının anlatıldığı bu kitaba yeni edisyonunda Phoebe Philo ve Patrick Kelly gibi 15 yeni tasarımcı daha eklenmiş. Editörlüğünün Valerie Steele ve Colleen Hill tarafından yapılan kitapta ayrıca Alman illüstratör Robert Nippoldt’un çizimlerine de yer verilmiş. Kitap İngilizcenin yanı sıra Fransızca ve Almanca dillerinde de baskıya girecek.


100 Dream Cars: The Best of "My Ride"

 

New York Times en çok satanlar listesinin gediklisi ve Wall Street Journal’ın köşe yazarlarından A.J. Baime’in yazılarında yer verdiği ve deneyimlediği en iyi 100 motorlu aracı ve sahiplerini anlattığı bu özel kitap Koenigsegg CCX’den 87 model Lamborghini’ye 70 model Pontiac GTO’dan 62 model Corvette’e herkesin hayalindeki araçları bir araya getiriyor. Kitap Indianapolis 500, Daytona 500, ve Formula 1 Dünya Şampiyonluğu’nu elinde bulunduran tek isim olan Mario Andretti tarafından yazılan önsöz ile Rizzoli’den çıktı.

A Booklover's Guide to New York

 

Hem seyahat ettikleri şehri keşfetmeyi hem de iyi bir kitapçının hakkını vermeyi sevenler için Cleo Le-Tan tarafından kaleme alınan A Booklover's Guide to New York, Pierre Le-Tan’ın elinden çıkan illüstrasyonlar ile hem eğlenceli hem de öğretici bir kitap. Rizzoli’den çıkan bu rehber New York’un gizli saklı köşelerindeki en iyi kitapçıları, yazarların bir zamanlar en ünlü romanlarını yazdığı evlerini ve şehrin en ihtişamlı kütüphanelerini bir araya topluyor.

France 1900

1900’lerin başında umut dolu yeni bir yüzyıla adım atan Fransızların portrelerini bir araya toplayan France 1900, koca bir ülkenin dünya savaşları tarafından yerle bir edilmeden önceki güzel günlerini yad ediyor. Binlerce renklendirilmiş fotoğraftan oluşan ve koleksiyoncu Marc Walter’ın ve araştırmacı Sabine Arqué’nin katkıları ile hazırlanan kitap Fransa’nın 100 yıl önceki gastronomi, sanat ve moda hayatında da ışık tutuyor.