Komik Kadınların Devri Sonunda Başladı: WhoHaha

02 Mayıs 2017

Komedinin yeni dijital sahnesi WhoHaha gücünü kadınlardan alıyor.

"Really Important Questions, Ask a Badass, Cool News, Woman Crush Wednesday serileri ile Youtube’da oldukça aktif olarak çalışan WhoHaha ekibi dünyanın her yerinden yeni kadın komedyen arayışlarına devam ediyor."

Kadınların komedisine en çok kadınların ihtiyacı olduğuna inanılarak kurulan WhoHaha platformu geçtiğimiz seneden beri durdurulamayan yükselişi ile erkek egemen komedi dünyasında kendini ispatladı. 30 Rocks ve Pitch Perfect dizi serilerindeki sivri karakterleri ile tanıdığımız oyuncu Elizabeth Banks içindeki komedyeni yönetmen koltuğuna taşımaya karar verdiğinden beri her gün sayıları çoğalan dijital platformların arasında hızla yükselen WhoHaha, işi ciddileştirerek AHA (American Health Association) ile birlikte yürütülecek ilk farkındalık kampanyasının altına imzasını attı bile.

Yaratıcısı Banks’in kurduğu dijital platform geçtiğimiz bir sene içinde mottosuna sadık kalarak sahne ışıklarını nihayet kadınların üstüne çekmeyi başarmış gibi görünüyor. Tanınmayan kadın komedyenlere ve yazarlara ağırlık verilerek hazırlanan video içerikleri ile eğlence endüstrisi içinde yeni bir alan oluşturan Banks, her geçen gün platforma yeni video serileri ekleyerek yoluna devam ediyor. Really Important Questions, Ask a Badass, Cool News, Woman Crush Wednesday serileri ile Youtube’da oldukça aktif olarak çalışan WhoHaha ekibi dünyanın her yerinden yeni kadın komedyen arayışları sürdürürken yeni viral videolar ile platform sürekli olarak büyüyor. Yeni yetenek arayışlarının yanında, halihazırda sahnelerde ve sosyal medyada olan kadın komedyenler için bu yıl ilki gerçekleşecek olan 2017 WhoHaha Female Comedy Awards, güldürünün dişi kahramanlarını onurlandıracak.


Youtube videolarından en dikkat çekenlerinden biri ise Banks’in Hollywood yıldızlarıyla yaptığı Ask a Badass serisi. Jennifer Lawrence, Lenny Kravitz, Morgan Freeman gibi popüler dünyanın yıldızlarıyla yaptığı söyleşiler internette rekor kırarken Banks WhoHaha'yı Amerikan iş dünyasından aldığı destekler ile televizyona taşıma peşinde. Sitenin mottosu olan kadınlar için, kadınlar tarafından yaratılan eğlence anlayışını temsil eden WhoHaha, önümüzdeki günlerde görüş açımıza daha sık girecekmiş gibi duruyor.

Elizabeth Banks önderliğinde kadın egemen komedi dünyası hakkında daha fazla bilgiye ve videolara buradan ulaşabilirsiniz.