Kosta Rika’da tropik tatil

12 Temmuz 2019

Yağmur ormanının göbeğinde, doğayla iç içe lüks bir tatil planlıyorsanız Playa Cativo Lodge aradığınız otel olabilir.

Doğayla harmoni içerisinde, ekolojik yaşam tarzını benimsemiş Playa Cativo Lodge konuklarına Kosta Rika’nın balta girmemiş ormanlarında günlük yaşamın kaosundan uzaklaşma şansı tanıyor. Bir yanında Piedras Blancas Ulusal Parkı, diğer yanında da Pasifik Okyanusu bulunan bu eşsiz otel; konuklarına gözlerden ırak bir tatil imkânı sunarken medeniyetten uzak konumuyla da tatilinizi bir maceraya dönüştürüyor.


Playa Cativo Lodge’a ulaşmak için önce Kosta Rika’nın San Jose Havaalanı’ndan Puerto Jimenez’e 50 dakikalık bir uçuşla bu doğa harikası muhteşem şehre varmanız gerekiyor. Otelin arazisine ise tek ulaşım aracı bir bot. Otelin havaalanına gönderdiği aktarmayla son bir deniz yolculuğu yapıyor ve kendinizi yağmur ormanının içinde buluyorsunuz.


Playa Cativo Lodge müşterilerine dört kilometre kareye yayılan bir arazi içerisinde konumlanmış 18 süit ile hizmet veriyor. Her süitin kendine özel tropik bir bahçesi, bir terası ve özel havuzu bulunuyor. Otelin sahibi Mark Betts kuruluş amaçlarının konuklarına sakinliği ve macera ruhunu aynı yerde sunmak istemeleri olarak anlatıyor. Otelde konakladığınız süre boyunca özel tur rehberinizle yağmur ormanını keşfetmeye çıkabilir, kısa bir tırmanışla ormana hâkim bir tepeden manzaranın keyfini çıkarabilir ya da doğa uzmanı Javier Mendoza ile yunusları doğal ortamında izlemeye gidebilirsiniz. Tek yapmanız gereken valizinize iyi bir macera ayakkabısı koymayı unutmamak.


Bu muhteşem tropik otel organik menüsüyle de övgüyü hak ediyor. Ana binada bulunan restoranlar El Gavilan ve El Gazebo otelin arka bahçesinden toplanılan en taze meyve ve sebzeleri kullanarak Orta Amerika’nın leziz yemeklerini konuklara servis ediyor. Fransız ve İtalyan mutfağından örneklerle de menüler zenginleştiriliyor. Tropik meyve suları, yerli balıkçıların yakaladığı balıklarla hazırlanan deniz ürünleri tabağı da El Gavilan ve El Gazebo’nun en sevilen lezzetlerinden.