Kos’ta Yeni Nesil Tatil

18 Nisan 2018

Avrupa’nın ikinci büyük tatil şirketi olan Thomas Cook’un yeni evreni Casa Cook, Kos’taki yeni kaçış noktamız.

"Casa Cook, bir süredir yaz tatilleri için ispanya, Yunanistan ve Türkiye’yi seçen Avrupalı turistlerin içindeki bölünmelere de bir cevap oluyor. Aynı yerlere gitmeyi tercih edenlere ve fakat kalabalığa da karışmak istemeyenler harika bir alternatif sunuyor aslında."

Yunan adasındaki Kos’ta bulunan Casa Cook ilk olarak geçen yıl açılmış olan bir ‘beach resort’ ilk ve aynı zamanda aynı isimle büyüyen, gençleri ve ana akım tabirle daha ‘cool’ olanları hedefleyen bir zincir butik de. 176 yıllık bir turizm şirketi olan Thomas Cook’un kısa bir süre önce geçirdiği gençleşme değişiminin bir parçası olan Casa Cook, bir süredir yaz tatilleri için ispanya, Yunanistan ve Türkiye’yi seçen Avrupalı turistlerin içindeki bölünmelere de bir cevap oluyor. Aynı yerlere gitmeyi tercih edenlere ve fakat kalabalığa da karışmak istemeyenler harika bir alternatif sunuyor aslında.


Yeni nesil tatilcilerin ve hatta onlardan etkilenerek tatil seçimlerini değiştiren eski nesil tatilcilerin bile ucuz oteller yerine, biraz daha ödeyerek AirBnb’de görsel olarak hoşlarına giden, bulundukları bölgede gerçek bir yaşam deneyimi sunan evleri tercih ettiklerini erken kavrayan turizm markalarının bir örneği olan Casa Cook, görsel algısı yüksek müşterileri tatmin etmek üzerine kuruluyor. Casa Cook gibi birçok marka, iç dekorasyonlarında değişimlere gitmektense, küçük alt marka oteller kurarak farklı lokasyonları mesken edinip, ‘cool’ yaşam alanları yaratıyorlar. Bunlara verilebilecek en iyi örneklerden birkaçı; Marriott’nun Autograph Collection’ı, Hilton’un Curio’su, Hyatt’ın Unbound Collection’ı sayılabilir.


Casa Cook ilk otelini Rodos’ta açıyor aslında ve önümüzdeki üç yıl içerisinde 10 farklı yerde daha şubelerini yerleştirmek istiyor. Casa Cook’un görsel farkındalığı olan bir modern gezgini mutlu edecek hizmetini kısaca anlatmamız gerekirse… Casa Cook Kos, açık havuzu ve bakımlı bahçeler içindeki modern restoranıyla hizmet veren köy tarzı bir otel. Spa merkezi, kapalı havuzu, Türk usulü hamamı, fitness merkezi fit tatil severler için düşünülmüş. Bazı odalarda konforunuz için oturma alanı da bulunuyor. Otelin bünyesindeki restoranda her gün açık büfe servis ediliyor ama elbette bu açık büfe de son derece “Instagram” dostu. Super food olarak tabir edilen yiyeceklerden her öğün bulmanız mümkün. En iyi tarafı da, öğle ve akşam yemeklerinde sunulan bu sağlıklı sunumlar aynı zamanda yöreye özgü lezzetleri de sahipleniyor.


Açık yoga terasında yoga dersleri alabileceğiniz, ayakta kürek çekme, binicilik ve geziler gibi diğer açık hava aktiviteleri de katılabileceğiniz Casa Cook, kafanıza ve hayatınıza format atmak istediğiniz bir zaman diliminde, en iyi eşlikçiniz olabilir.