Kraliyet Geleceğe İşaret Ediyor

09 Eylül 2018

E-Type Concept Zero ile ilgili yeni bir duyuru yaptı Jaguar. Geleceğin yeni yüzü elektrikli E-Type Concept Zero modelinin, sadece bir konsept otomobil olmayacağını paylaştı.

"273 km’lik menzile sahip E-Type’ın dış tasarımı hala aynı kalsa da otomobilin iç kısımları son derece modern bir dokunuşla yeniden yaratılmış."

Klasik otomobil tasarımı ile elektrikli otomobil teknolojisini buluşturmayı hedefleyen Jaguar, 1960’lı ve 1970’li yıllara damgasını vuran E-Type’ın elektrikli konsept versiyonu olan E-Type Concept Zero modelini geçtiğimiz yıl tanıtmıştı. Fakat şimdi E-Type Concept Zero ile ilgili yeni bir duyuru yapan lüks araba markası, elektrikli E-Type Concept Zero modelinin sadece bir konsept otomobil olmayacağını paylaştı.

İlk defa Mayıs ayında gerçekleşen kraliyet düğününde karşımıza çıkan E-Type Concept Zero’yu daha fazla kişide görmemiz ise 2020 yılını bulacak. Efsane bir tasarımın üzerine yeniden inşa edilen tamamen elektrikli E-Type, stil sahibi olmak konusunda takıntılı olan kullanıcılar için, elektrikli otomobile alanında oldukça başarılı bir alternatif.

E-Type’ın dış tasarımı hala aynı kalsa da otomobilin iç kısımları modern bir tasarıma sahip. Jaguar E-Type Concept Zero’nun teknik detayları konusunda herhangi bir bilgi henüz yok., fakat Jaguar’ın başka bir tamamen elektrikli modeli olan Jaguar I-PACE ile aynı teknolojiyi kullanacağı ve yaklaşık 273 km‘lik bir menzile sahip olacağı biliniyor.