L. A. Ekinoksu

20 Temmuz 2018

Los Angeles’lı fitness fanlarının şimdi yeni ve çok orijinal bir adresi var, MBH Architects tarafından akıllıca tasarlanmış Equinox kulübü.

"Mekanın içinde her şey düşünülmüş; yeni jenerasyon cardio’nuzu yaptıktan hemen sonra, bol proteinli bir kahvaltı için Earth Bar’a geçebiliyorsunuz."

Aslında 1990’ların başından beri yıldızı patlamaya devam eden Amerikan fitness anlayışı, şimdi sosyal medyanın büyümesiyle daha ‘estetik kaygılı’ bir meseleye dönüşüyor. Ve haliyle ülkedeki fitness salonu olacak binalar da gerçek birer emlak olayı haline geliyor.


Los Angeles
’taki Miracle Mile’da bulunan Equinox tam 2566 metrekare bir alana yerleşiyor. Eskiden bir televizyon stüdyosu olan bu mekan, şimdi holistik bir wellness dünyasına dönüşüyor. Bir labirenti andıran iç mimarisi, strech odası, pilates ve bisiklet stüdyosu gibi farklı stüdyoyu içinde barındırıyor. Mekanın içinde her şey düşünülmüş; yeni jenerasyon cardio’nuzu yaptıktan hemen sonra, bol proteinli bir kahvaltı için Earth Bar’a geçebiliyorsunuz.

360 derece bir wellness deneyimi yaşatmayı hedefleyen Equinox’un mimarisindeki derinleşen tavan, altın suyuna batırılmış gibi görünen kolonları, tüm mekan içinde devam eden kıvrımlı tavan ve koridorları, lüks ve fit olmak denince akla gelen tüm hisleri hızlı ve etkili bir şekilde uyandırmak için düşünülmüş.