Le Berre Vevaud Tasarımı Zarif Paris Evi

03 Temmuz 2022

Le Berre Vevaud, Paris'te bulunan 1920'den kalma binayı sanatla iç içe bir dekorasyonla yeniden tasarladı.

Fransa merkezli Le Berre, Paris'te bulunan eski bir evi yeniden tasarlayarak sanatla buluşturdu. Büyük dairelerin bulunduğu dört katlı binanın önünde, asırlık bir zeytin ağacı ile birlikte küçük bir bahçe bulunuyor. Bu özel zeytin ağacı yıllardır bulunduğu yerde ev sahiplerinin özel hikayelere tanıklık ediyor. 
Binanın kendisi şu anda yüz yaşında. 1920'den kalma yapı Paris'in 16. bölgesinde eski bir parkın yerine inşa edilmiş. Başlangıçta bir kasaba konağı olarak tasarlanan ve hala zemin katındaki kemerli pencereleri ve yüksek pilastrları ile yapı, mükemmel zariflikte bir cepheye sahip.Mimarinin keskin ve çarpıcı görünümü, mobilyaların yumuşak tonları ve yuvarlak formları ile dengeleniyor. Bilye ayaklı Olbia büfe ve sekoya mermer tablalı yemek masası gibi birçok parça,  Le Berre Vevaud tarafından bu projeye özel tasarlandı. 
Lübnanlı tasarımcı Majd Bazerji tarafından tasarlanan bar tabureleri, bir çift vintage Ignazio Gardella koltuk, David/Nicolas tarafından De Gournay için tasarlanan ana yatak odasındaki ekran ve Yann Dessauvages ve Eric Bruyneel tarafından tasarlanan pirinç ve reçine konsol masa da eve bambaşka bir hava katıyor.