Le Corbusier imzalı PUNTA TRAGARA HOTEL

08 Temmuz 2021

Muhteşem deniz manzarasına sahip Capri'deki bu otel, 1920’lerde Le Corbusier tarafından özel bir villa olarak tasarlanmıştı.

Akdeniz’e ve ünlü Faraglioni kaya oluşumuna bakan bir uçurumun kenarında konumlanan Punta Tragara Hotel, ilgi çekici bir tarihe sahip. 1920'li yıllarda Le Corbusier tarafından özel bir villa olarak tasarlanan ev, II. Dünya Savaşı sırasında Amerikan Komutanlığı'nın karargahıydı ve Eisenhower ile Churchill'e ev sahipliği yaptı. Bugün, bu çarpıcı otel, muhteşem yemekleri, iki açık havuzu ve en muhteşem deniz manzarasıyla karizma ve karakterle dolu zarif bir inziva destinasyonu.


Punta Tragara Hotel'in dekoru ve mobilyaları, tamamı titizlikle yerleştirilmiş heykeller, antika, arkeolojik eserler ve çağdaş sanat eserleri ile büyüleyici bir şekilde şık bir seçkiden oluşuyor. Dışarısı güneşlenmek, saatlerce yüzmek ve pırıl pırıl körfez manzarasının keyfini çıkarmak için tasarlanmış.Eğer yolunuz Capri’deki Punta Tragara Hotel’e düşerse, Blue Grotto'ya gidin ve ardından adanın çevresine özel bir tekne turu yapın. Hotel'e geri döndüğünüzde, Monzu restoranda verandada açık havada yemek yemeden önce barda bir aperatifin tadını çıkarın ve güneşin batışını izleyin.