Le Jardinier: Manhattan’ın çılgınlığından uzakta

21 Haziran 2019

Üç Michelin yıldızlı şef Alain Verzeroli’nin New York’taki ilk restoranı şehrin karmaşasından kaçmak isteyenlerin uğrak mekânı.

Michelin yıldızlı sef Alain Verzeroli’nin uzun zamandır beklenen restoranı Le Jardinier Manhattan şehir merkezinde kapılarını gurmelere açtı. Norman Forster tarafından dizayn edilen Manhattan’ın yeni yaşam alanında yer alan Le Jardinier geniş ve ferah mekânında müşterilerine sezonun en taze sebzelerinden kusursuz bir menü sunuyor. Bu ayın sonlarında aynı yaşam alanında Shun adlı bir başka restoran daha açmaya hazırlanan Verzeroli bu ikinci restoranında modern Fransız mutfağını Japon esintileri ile müşterilerine sunmayı planlıyor. 

Şehrin tam göbeğinde, New York’un kaosunda yer alan Le Jardinier, rahat bir nefes almak isteyenlerin şimdiden uğrak noktası olmuş durumda. Huzur veren dekoruyla uyumlu menüsü ile restoran vejetaryen müşterilerine geniş seçenekler sunarken et severleri de unutmamış. Le Jardinier’in menüsü sağlıklı içeriklerle sofistike lezzetleri tek bir tabakta sunmakta oldukça başarılı. 


Verzeroli’nin yanı sıra Le Jardinier ünlü fırıncı Tetsuya Yamaguchi ve pasta şefi Salvatore Martone ile de güçlerini birleştirmiş. Yamaguchi’nin leziz glütensiz ekmekleri ve Martone’nin renkli tatlıları ile Le Jardinier sadece müşterilerinin midesine değil aynı zamanda gözüne de hitap ediyor.