Leonardo DiCaprio ile Vahşi Hayat Koruma Altında!

14 Temmuz 2017

Gezegenimizin geleceğini kurtarmak için hiçbir zaman geç değil.

"Önümüzdeki sene 20. yılını kutlayacak olan Leonardo DiCaprio Foundation (LDF), gerçekleştirdiği aktivitelerle 65’ten fazla kuruluşun desteğini arkasına alarak 61.1 milyon dolarlık bağış topladı."

Leonardo DiCaprio, başarılı oyunculuğunun yanı sıra 1998 yılında kendi adıyla kurduğu yardım vakfıyla duyarlı bir insan olduğunu uzun zaman önce kanıtladı. Önümüzdeki sene 20. yılını kutlayacak olan Leonardo DiCaprio Foundation (LDF), gerçekleştirdiği aktivitelerle 65’ten fazla kuruluşun desteğini arkasına alarak 61.1 milyon dolarlık bağış topladı.

Leonardo DiCaprio’nun da her fırsatta dile getirdiği gibi, LDF’in misyonu Dünya üzerinde son kalan vahşi bölgeleri korumak, ekosistemi tehdit eden etkenlere çözüm bulmak ve her bir canlının sağlığını garantiye almak. Bu misyondan yola çıkarak üç majör alanda farkındalık yaratmayı amaçlayan vakıf, biyoçeşitliliği tehlikelerden uzak tutmak, okyanus ve ormanları muhafaza etmek, iklim değişikliğiyle savaşmak için topladığı bağışlarla dünya çapında yaklaşık 40 ülkede 70’ten fazla proje yürütüyor.

Leonardo DiCaprio ve Bono

Adrian Brody ve Orlando Bloom

LDF’in inancı, doğa ve insanlığın armoni içerisinde yaşayabileceği bir dünyanın yaratılabileceği yönünde. İnsanlığın, verdiği zarara karşı harekete geçmediği her dakika, temiz hava, içilebilir su ve zengin besin kaynaklarını geri dönüştürülemez bir zarara uğratıyor. Özellikle güçlü ve global endüstrilerin gezegenimizin kaynaklarını harcaması ve zarar vermesi, vakfın önüne geçmek istediği tehditlerden biri.

Bono ve Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio ve çalışkan ekibi, bütün bu amaçlara vakit kaybetmeden ulaşmak için her sene St. Tropez, Domaine Bertaud Belieu üzüm bağlarında The Leonardo DiCaprio Foundation Gala’yı düzenleyerek kokteyl, açık artırma ve çeşitli performanslara yer veriyor. Show dünyasından ve farklı meslek gruplarından geniş bir kalabalığın katılım gösterdiği galadaki açık artırmada, başarılı isimlerin özel eşyaları ile sanat koleksiyonları satışa çıkarılıyor. Şu ana kadar etkinlikte satılanlar arasında Leonardo DiCaprio’nun bağışladığı parçalarla beraber Jeff Koons, Pablo Picasso, Urs Fischer, Olafur Eliasson ve Adrian Villar Rojas gibi değerli sanatçıların eserleri yer alıyor.

Bu sene 26 Temmuz’da düzenlenecek olan etkinlikten geçtiğimiz yıl, yaklaşık 45 milyon dolar bağış toplanmıştı. 1998 yılından beri kilometrelerce yol kateden Leonardo DiCaprio Foundation hakkında daha fazla bilgi almak için, LDF’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.