Les Benjamins, Yeni Mekanıyla İstanbul’a Geri Döndü

04 Temmuz 2022

Anadolu yakasında açılan yeni konsept mekanıyla Les Benjamins, ilham verici tasarımlarıyla İstanbul’a dönüşünü kutluyor.

Les Benjamin ilham veren, modern stillerle yeni bir soluk getirdiği sokak giyiminin dünya çapında yankı uyandırmasından neredeyse on yıl sonra, İstanbul’a geri dönüş yaptı.


Les Benjamins'in kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın, "Almanya'da büyüdüm ama Türkiye kökenliyim, iki farklı kültüre ait olma ve bunları dengelemeye çalışma fikri çocukluğumdan beri üzerinde çalıştığım bir şey" diyor.

“Sloganımız, Modern Doğu” şeklinde açıklama yapan Aydın, “Yurt dışında büyümek bana doğudan gelen köklerimi moda merceğinden modernize etmek için birçok batı odaklı bakış açısı sundu.” dedi.


Bu cesur slogan Les Benjamins'in İstanbul’daki dört katlı 1500 m2'lik geniş mekanın her detayında hayat buluyor. Louis Vuitton mağazasına ev sahipliği yapan bina, yıllar içinde mimari tarzıyla oldukça dikkat çekti.


İkiliklerden beslenen Les Benjamins ruhu yeni konsept mekanında da konstrast dokulardan besleniyor. Birinci kat ve dış cephe arasında güçlü bir kontrast olmasını isteyen Aydın, bu yüzden dış cephede özellikle taş cephe kullanmak istediklerini belirtiyor. Giriş katta bulunan bordo peluş halı, alanı ön plana çıkararak minimal sergileme raflarına dikkat çekiyor.