Lexus denize indi

05 Ekim 2019

Otomobil üreticisi Lexus, yeni spor yatı ile lüksü denizlere taşıyor.

Spor araba denince akla ilk gelen markalardan biri kuşkusuz Lexus’tur. Japon otomobil üreticisi Toyota’nın lüks segment otomobiller üreten departmanı Lexus, müşterilerine sadece otomobil değil, bir yaşam tarzı sunması ile tanınıyor. Otobanlarda ve yarış pistlerinde sağladığı üstünlüğü farklı bir seviyeye taşımayı hedefleyen marka sonunda aradığı cevabı sonsuz maviliklerde buldu.


Japon otomobil üreticisi Lexus, geçtiğimiz sene LY 650 isimli ilk deniz aracını spor yat konsepti ile 2019’un ikinci yarısı tanıtacağını duyurmuştu. Uzun bir bekleyişin ardından Wisconsin'li Marquis Yachts ile işbirliğinin meyvesini tanıtan Lexus, 20 metrelik yeni lüks spor yatı LY 650 ile sıra dışı otomobillerdeki işçilik kalitesini ve deneyimini denizcilik alanına aktarmayı başarıyor.

20 metre uzunluğunda ve 5.7 metre genişliğindeki LY 650 üç adet kamaraya sahip. Kamaraların hepsi Japon konukseverlik ilkesi "omotenashi” ile döşenmiş. Ön tarafta bulunan yolcu kabini ünlü Lexus derisi ahşap ve cam ile birlikte kullanılmış. Yüksek bir platform üzerine kurulan kabinde, altı kişilik oturma alanı ve masa ile klima, samimi ve iyi zaman geçirmek için konforlu bir ortam oluşturuyor. Eğlence amaçlı düşünülen spor yat altı ila sekiz kişiyi aynı anda ağırlayabiliyor. Fiberglas ile güçlendirilmiş plastikten inşa edilen LY 650’de iç ve dış güverte tek bir parçaymışçasına kesintisiz bir şekilde birleşiyor. İki adet 5 litrelik V8 motordan gücünü alan spor yat,1.000 beygir güç üretiyor. Tasarımı ve hafif malzemeden yapılmış olması sebebiyle de benzer motor yatlardan daha hızlı yol alabiliyor.


Fort Lauderdale International Boat Show’da 30 Ekim ve 3 Kasım arasında sergilenmeye hazırlanan LY 650 üst düzey ve yüksek performanslı yat konseptini deneyimlemek isteyenleri bekliyor.