LG Sinema Deneyimi

27 Nisan 2023

LG CineBeam, oturma odanızı televizyondan kurtarıyor.

LG CineBeam HU915QE Projektör, ultra kısa mesafeli bir 4K projeksiyon sistemi sunuyor. Oturma odası duvarınızı sürükleyici bir 120 inç ekran deneyimine dönüştürürken birinci sınıf tüm lazer televizyonların hepsini gölgede bırakıyor.


Geleneksel bir projektörün aksine, ultra kısa mesafeli bir projektör olan (UST), çok kısa mesafelerden oldukça büyük görüntüler üretecek şekilde tasarlandı. Bu özelliği, özel bir ev sinema odası yerine oturma odaları içinde konumlandırabilmeyi çok daha kolaylaştırıyor. LG CineBeam söz konusu olduğunda, 90 inç 3840 x 2160 çözünürlüklü bir resmin keyfini çıkarmanız için bir duvardan yalnızca 2,2 inç uzakta olmanız yeterli.CineBeam, lg'nin WebOS platformu tarafından desteklenen Netflix, YouTube, Disney+, Prime Video, Apple TV ve daha sayısız uygulamaya ev sahipliği yapıyor.

 

Tasarım açısından LG, rekabeti çok üst seviyeye taşıdı. Ultra kısa mesafeli projektörlerin çoğu beyaz veya siyah gövde ile kaplanmış olsa da (bir projektörün ışıklar söndüğünde gözden kaybolmasını istersek eğer en uygun olanı mat siyah kaplamadır), HU915QE'YE modaya uygun bir bisküvi renkli kumaşı uygun buldu.


Minimalizmden bahsetmişken, projektör, kumaş cephesinin arkasında yerleşik bir 2.2 Kanallı, 40W hoparlör sistemine ev sahipliği yapıyor. Bu, temiz ve basit bir ev sineması kurulumu için bir ses çubuğu hoparlörü eklemeye hiç ihtiyaç duymayacağınız anlamına gelir.


Fiyatı 4.700 dolar olan LG CineBeam HU915QE, pek her bütçeye uygun bir seçim değil. Ancak bugün 100 inçlik bir LED televizyonun size bazen 12.000 dolara mâl olabileceğini düşünürsek, LG'nin Cinebeam'in minimalist detaylarına harcadığı ekstra çabaları hesaba katarsak, ev sinemasever veya spor tutkunu için mantıksız bir savurganlık olmaktan çıkıyor.