Loewe 2021 İlkbahar koleksiyonlarını tanıttı

20 Temmuz 2020

Kreatif Direktör Jonathan Anderson, Loewe 2021 İlkbahar kadın ve erkek giyim koleksiyonunu bir hediye kutusu şeklindeki interaktif şovuyla tanıttı.

Paris Moda Haftası’nda Kreatif Direktör Jonathan Anderson, Loewe’nin hem erkek giyim İlkbahar/Yaz 2021 koleksiyonunu, hem de kadın giyim ön koleksiyonlarını bir arada interaktif bir şov ile tanıttı. Tasarımcı, sosyal medyada yayınladığı koleksiyonun açıklayıcı videolarında, bu erkek koleksiyonunun amacını yaklaşım ve fikrin tek bir parçaya entegre edilip sunulması olarak tanımlıyor. Boyut ve kıvrımlar her zaman Anderson’ın çalışmasının büyük bir parçası ve bu sezon için de sert çizgiler yerine eğriler ve döngüler öne çıkıyor.


İspanyol markanın deri zanaat ustalığını mükemmel bir şekilde kucaklayan bir parça, Galiçya sepet sanatçısı Idoia Cuesta ile iş birliği içinde oluşturulan deri çantaydı. Geleneksel Galiçyaca dokuma ve düğümleme teknikleri konusunda uzmanlaşmış olan Cuesta, daha önce geçen yıl Milan'ın Salone del Mobile'daki sergisinde sunulan spiral sepet çanta üzerinde marka ile iş birliği yapmıştı.


Cuesta ile iş birliği, bu sezon için açıkladıkları tek sürpriz değildi; marka, Anderson'ın yaptığı tüm iş birliklerini, 24 saat boyunca sosyal medyada saatlik bir gündem izleyen bir yaratıcı içerik planıyla sunmaya karar verdi. Burada dikkat çeken şeylerden biri şüphesiz kutuda bulunan yedi inçlik plaktı. Kutuyu alan kişilerin Kendin-yap (DIY) tekniğiyle çalınır hale gelen kağıttan plak çalar Adam Bainbridge’in bestelediği bir müziği yükseliyordu. Kutuda bulunan kağıt desenlerini ise kağıt katlama sanatçısı Shin Tanaka oluşturuyor.


Benzer şekilde, Anderson’ın Loewe için tasarladığı kadın giyim ön koleksiyonu tanıtımı da benzer bir örüntü izledi. Kağıt mankenler üzerinden koleksiyonun çalışma sürecini kutlarken, silüetlerde 1960'lardan esinlenen Uzay çağı tarzında bol dökümlü tasarımlar öne çıkıyor. Koleksiyonlar izleyiciyi Anderson’ın ve Loewe’nin ustalıkla tasarlanan dünyasına taşımayı başarırken hediye kutusu deneyimi moda dünyasında koleksiyon tanıtımı biçimlerinde yeni bir yaklaşıma imza atmış oluyor.