LOEWE İlkbahar/Yaz 2017'de Kusurun Güzelliğine Övgü

26 Ocak 2017

Dramatize edilmiş abartılı kalıpları ile Loewe hiç olmadığı kadar rahat ve hafif.

"Loewe SS 2017'de bol etekler, salaş pantolonlar ve bluzlarda tek bir başrol var, o da volüm."

Loewe'nin tasarımcısı Jonathan Anderson’ın gözlerinden dramatik hacimler, iç içe girmiş desenler ve sofistike renkleri deneyimlerken, üç yılı geride bıraktığı markadaki çizgisi hakkında söylenebilecek pek çok şey bulunabilir ama marka değerine getirdiği ivme yadsınamaz. Yarattığı 2017 İlkbahar/Yaz Kreasyonu Paris Moda Haftasında çok dikkat çekti: Koleksiyonun öne çıkan detaylarından birisi de kusur oldu. Koleksiyona atfedilebilecek en uygun sözcüklerden biri kusur çünkü Anderson bilinçli olarak yarattığı defolar ile bilindik kalıplara meydan okuyor. İlk bakışta geniş hacimler ve farklı kalıplar ile koleksiyon bohem hayatın sınırlarında dolaşıyor gibi görünse bile kıyafetlerin yumuşak dökümü ve dokumalar aynı hevesle bu yaz sizi içinizdeki denizci ruhunu ortaya çıkarmaya davet ediyor. Dramatize diyebileceğimiz abartıda kalıplar ile Loewe hiç olmadığı kadar rahat ve hafif. Kolları dışarı doğru bombeleşen t-shirtler, balon bluzlar ve kloş etekler ile rüzgarın esintisi hava durgun bile olsa üzerinizde olacak. Parçalar bu ayrıntılar ile hem daha enerjik hem de uçuşkanlığıyla yaz akşamlarında daha romantik. Bol etekler, salaş pantolonlar ve bluzlarda tek bir başrol var, o da volüm.

Geçmişin ve günümüz teknolojisinin beraber çalıştığı yeni kreasyondaki mükemmellikten uzak tavır, doğal akışın bir parçası. Dokuma ve retro havası vermek için farklı yıkama ve dikiş teknikleri kullanılmış. Genişlemiş yakalar ve omuzlar,  yıpranmış görünümlü paçalar, kıyafetlerin modern çizgilerini yumuşatıyor. Sonuçta Loewe’nin yüksek kalitedeki zanaati, bilinçli olarak yaptığı hatalar ile hikayesi olan kıyafetler yaratmış.

Loewe SS17 defilesi

Bu yaz bilindik denizci çizgilerinin biraz daha dışına çıkarak ada hayatının Robinson Crusoe masalına kendiniz kaptıracaksınız. Bu koleksiyon ile gardırobunuzu yeni desenlere açın, Loewe kusurlarda olduğu gibi desenlerde de cesur davranıyor. Gece çantaları parlak mavi çizgileriyle sizi hızla hafta sonuna taşırken, pantolon ve bluzlarda da Anderson’ın bozuk bilgisayar ekranı adını verdiği desenler fark yaratıyor. Renkli asimetrik çizgiler ile hareketlenmiş etekler ise hafa içi planları için daha uygun. Yama ve püskül detayları ise zaten koleksiyonun damgası.

Loewe SS17 Kampanyası

İspanyol markasının yeni koleksiyonuyla ilgili en çok akılda kalan imajlardan biri de altına bandırılmış gibi görünen deri büzgülü çantası oldu. Markayı sıradanlıktan bambaşka bir seviyeye taşıyan Anderson sofistike yaklaşımıyla Loewe'yi dönüştürdü ve söz konusu dönüşüm gerçekten güçlü ve her geçen sene daha da dikkat çekici. 170 yıllık bu Madrid markasıyla 30 yaşındaki Kuzey İrlanda'lı tasarımcının buluşması birden fazla nedenle ilham verici ve aynı dili büyük bir uyumla konuşmayı başardıkları da bir gerçek.

Loewe SS17 Kampanyası