Loewe’nin “Doğal Sahtelik” Temalı 2023 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

10 Ekim 2022

Loewe kreatif direktörü Jonathan Anderson, İlkbahar/Yaz 2023 koleksiyonu için ilhamını antoryum çiçeğinden alıyor.

Tasarımcı Jonathan Anderson, Loewe 2023 İlkbahar/Yaz koleksiyonu için ilhamını antoryum çiçeğinden alıyor. Aslında podyumun ortasında konumlanan sahte çiçek, doğanın kendi hilesinin araştırılmasına adanmış Loewe şovunun odağını yaratıyor. 


Defileye ev sahipliği yapan Paris'in en etkileyici mekanlarından biri olan Gendarmerie Nationale-Garde Républicaine'deki panoramik pencerelerden içeri süzülen doğal ışığın aydınlattığı mekana, Anderson fikrini kanıtlamak için fiberglastan dev bir antoryum yerleştiriyor. “Fiberglastan yarattığımız antoryum çiçeği o kadar gerçekçi duruyor ki ve bu şey gerçek de olabilir sahte de. Bu fikir çok hoşuma gitti. Yarattığımız ambians orantı ve illüzyonla oynuyor,” diyor Anderson. 
Bu koleksiyon, aynı zamanda Anderson'ın en az sayıda tasarım içeren koleksiyonu olarak tarihe geçti. Ancak tasarrufla yaklaşılmış bu koleksiyonda bile geçmiş sezonları da şekillendiren gerçeküstücülüğün bir kısmı görülebiliyor. Örneğin, çakıl taşlı sönük ten rengi balonlardan yapılmış ayakkabılarda bu yansımayı görmek mümkün. 


“Tüm ayakkabılar göründüklerinden farklı ve değişik işlevlere sahip olmaları için özel olarak tasarlandı," diye açıklıyor Anderson. Doğal sahtelik niteliği taşıyan antoryumun yanı sıra balondan yapılmış plastik ayakkabılar, Loewe koleksiyonunun merkezindeki doğa ve kültür arasındaki ilişkiyi bir kez daha vurguluyor.