Londra Moda Haftası Dijitalde

04 Mayıs 2020

Londra Moda Haftası, önümüzdeki 12 ay boyunca, hem kadın giyim hem de erkek giyim şovları birleşerek cinsiyetten bağımsız bir platformda gerçekleşecek.

"Geleceğe bakarken değişim, iş birliği yapma ve yenilik fırsatları da göz önünde bulundurmak şart." -Caroline Rush CBE

Moda endüstrisinde gerçekleşen tüm değişiklikler arasında, İngiliz Moda Konseyi (BFC) bu yıl Londra Moda Haftası'nın dijital ortamda takipçileriyle buluşacağını açıkladı. Önümüzdeki 12 ay boyunca, hem kadın giyim hem de erkek giyim şovları, tasarımcılara daha fazla esneklik sağlayacak olan cinsiyetten bağımsız bir platformda birleşecek.


Güncel olaylar ışığında, Haziran için planlanan moda haftası, piyasaya sürülmesiyle birlikte kültürel yorumu, yaratıcılığı ve mizahi ruhu kucaklayan hem ticaret hem de tüketici kitleleri için olacak sadece dijital bir platform olarak yeni bir formda gerçekleşecek.


"Geleceğe bakarken değişim, iş birliği yapma ve yenilik fırsatları da göz önünde bulundurmak şart. İşletmelerin çoğu Londra Moda Haftası'nı sadece moda değil toplum, kimlik ve kültür üzerindeki etkisi için benimsedi. Pandemi hepimizi içinde yaşadığımız toplum ve hayatımızda nasıl yaşamak ve nasıl iş kurmak istediğimizi daha derin bir şekilde düşünmeye yöneltiyor " diye belirtti, BFC Genel Müdürü Caroline Rush CBE.


Bu, Londra Moda Haftası için büyük bir adım ve dünyadaki diğer moda haftası etkinlikleri üzerinde iyi bir örnek. Karşılaştığımız çevre ve iklim krizi söz konusu olduğunda, hiç kimse şovlar için farklı ülkelere seyahat etmek zorunda kalmadan, dijital platform moda endüstrisi için önemli bir adım olabilir.