Londra’da Nerede Yemeli?

18 Nisan 2023

Londra şehri, sürekli artan ve yeni açılan restoranları ile sevenlerine bir çok seçenek sunmaya devam ediyor.

Londra şehri, sürekli artan ve yeni açılan restoranları ile sevenlerine bir çok seçenek sunmaya devam ediyor. Gerek şıklığını koruyan, gerek ise bohem havasından ödün vermeyen şehirde herkes için yeni tatlar mevcut. AJournal olarak, en sevilen Londra restoranlarını sizler için derledik.

 Lulu’s

Gündüzleri şarap dükkanı ve sandviçleriyle ünlü bir kaçamak yeri, geceleri ise kalabalık bir yemlik mağarası olan Lulu's, Londra’da ziyaret edilmesi gereken restoranların başında gelir. Menü pan-Euro mücevherleriyle doludur - de rigueur gildas ve acılı yumurtalar; limonlu Cantabrian hamsisi; Kudüs enginarı ile doldurulmuş, fındık ve parmesan ile servis edilen agnolotti ve daha niceleri. Şarap listesi ise Polonya, Gürcistan ve Slovenya’ya kadar uzanarak mükemmel içkiler sunar. Arnavut kaldırımlı Herne Hill İstasyonu yolcu salonuna bakan pencere tezgahında oturup yemeğinizin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Jacuzzi

Londra'nın çok sevilen trattoria'ları Gloria, Circolo Popolare ve Ave Mario'dan sorumlu Fransız grup Big Mamma, Kensington High Street'te dönüştürülmüş dört katlı bir konakla tekrardan sevenleri ile buluşuyor. Görkemli perdeler, Romanesk heykeller, "disko" tuvaletler ve çok daha fazlası. Yiyecekler de her zamanki gibi görkemini koruyor - dev bir pecorino çarkından servis edilen baş döndürücü trüf mantarlı spagetti ve önünüze yarım ıstakoz ile beraber gelecek deniz mahsüllü risotto bunlardan sadece bir kaçı.
Cycene

Shoreditch'in Blue Mountain Okulu'nda yer alan Cycene, 6a Architects tarafından elle boyanmış karolar ve kurucuların kendi ahşap atölyesinde tasarlanan meşe paneller içeren, özel ev ve stilize tasarım dergisi estetiğinin bir karışımıdır. Şef Theo Clench, kavatelli, deniz kestanesi, kinom veya kalkan, marul ve sake gibi Pan-Asya / Avustralasya yemeklerinin deniz ürünleri ağırlıklı tatma menülerini hazırlar. Yemeklerin yanında et suları, “iksirler” ve içme sirkeleri servis edilerek, şef sizi daha önce rastlamamış olacağınız bir yemek deneyimi ile karşılar.

 

Mount St. Restaurant

Mayfair'deki Audley Public House'un yukarısındaki lüks bir İngiliz restoranı olan Mount St Restaurant, Londra'nın en güzel yemek odası olabilir. Artfarm ve Parisli mimarlık stüdyosu Laplace tarafından tasarlanan restoran, duvarlarda Freud, Auerbach, Matisse ve Warhol'un orijinal eserlerine, yerde ise Rashid Johnson’ın elinden bir palladiana mozaikine yer vererek bir restoran kadar bir galeri görevi de görür. Menü de, restoranın dekoru kadar muhteşemdir -  sahte kaplumbağa kroketleri, Pimlico'daki Güvercinler ve ıstakoz turtası gibi İngiliz klasiklerine atıfta bulunan nostaljik tatlar gözden kaçmaz.

 


Bacchanalia

Richard Caring'in gösterişli restoran portföyünün geri kalanı gibi - Scott's, Sexy Fish - 2022'nin sonunda Mount Street'te açılan Bacchanalia hakkında sıkıcı hiçbir şey yok. 

Şef Athinagoras Kostakos tarafından hazırlanan Greko-romen menü, restoranın etrafına dağılmış 79 antik heykelle eşleşiyor. Damien Hirst’ün Medusa ve Bacchus heykelleri ise yerlerini, 24 ayar altın varak boya ve 400 metrekarelik mermer ile süslenen 300’den fazla kitabın yanında alıyor. Kendinize bir Lost in Athens kokteyli sipariş edin - mezcal, palo alto ve turunçgillerin baş döndürücü bir karışımı - ve bu büyülü atmosferin keyfini çıkarın.