Long Island'da Keyifli Bir Aile İşletmesi: Daunt's Albatross

07 Temmuz 2022

Long Island'da yer alan Daunt's Albatross, Home Studios tarafından restore edilerek modern ve keyifli bir aile işletmesine dönüştü.

Büyükanne ve büyükbabasının 1977'de satın aldığı büyüleyici motel Daunt's Albatross’ta  aile işletmesinin başına geçen Leo Daunt, otuz yıldan fazla bir süredir restore edilmemiş bu mülk ile ilgili ne yapacağına uzun bir süre karar verememişti. Ancak plajdan bir blok ötede, mükemmel bir konuma sahip Daunt's Albatross’un bir aile yadigarı olarak büyük bir değer taşıdığının farkındaydı.
Daunt, “Dokuz kuzenimle mülkün çevresinde büyüdüm. 2014 yılında ziyarete geldiğimde, sonbaharda okula geri dönmeyi planlıyordum ama buranın potansiyelini düşününce gitmeyi başaramadım."


Eski ve otantik bir tarza sahip olan Daunt's Albatross modernleşmesine rağmen hala eski cazibesini koruyan bir butik otele dönüştü.


Daunt'un babası 2016'da işletmeyi ona bıraktıktan sonra, Daunt vizyonunu gerçekleştirmesine yardımcı olacak bir tasarım ekibi aramaya başladı ve sonunda Brooklyn merkezli Home Studios ile anlaştı.
“Bir mahalle kurgusu yaratma konusunda çok başarılıydılar” diyen Daunt bu iş birliğini  doğal bir uyum olarak açıklıyor.


Altı ay boyunca, misafir odaları, lobi, havuz alanı ve avludaki hemen hemen her yüzeyi yenileyen tasarım ekibi, Montauk'un kayalık ve engebeli doğal güzelliğinden ilham aldı. Griler, kahverengiler, beyazlar ve mavilerden oluşan hafif bir renk paleti ile modern bir konaklama deneyimi yaratıldı. Her biri yerel antika dükkanlarından temin edilen eklektik mobilyalar ise mekana sıcacık bir atmosfer kazandırdı.
Home Studios tarafından restore edilen bu aile işletmesinin her bir noktasında büyük bir efor ve aile değerlerine karşı duyulan sevgiyi hissedebiliyorsunuz.