Loro Piana ile Modada Sürdürülebilir ve İzlenebilir Bir Yolculuk

09 Haziran 2024

André keten gömleklerin üretim sürecinin her aşaması artık izlenebiliyor.

Moda endüstrisinde sürdürülebilirlik ve şeffaflık giderek daha önemli hale geliyor. Ünlü İtalyan lüks markası Loro Piana, zarif keten giysileriyle yeni bir standart belirliyor. Markanın en yüksek kaliteyi, şeffaflığı ve yerel üretimi koruma sözü keten üretim sürecinin her aşamasında kendini gösteriyor. Loro Piana’nın keten üretim süreci markanın sarsılmaz mükemmellik arayışının bir kanıtı olarak karşımıza çıkarken, artık ikonik André gömleğinin yapım aşamasının her adımında izlenebiliyor. 


Hem kadınlar hem de erkekler tarafından sevilen Loro Piana'nın ikonik André gömleği, 1950'lerin Napoli erkeklerinin zarafetinden ilhamla markanın sessiz lüks anlayışını yansıtırken, uzun ve incelikle planlanmış bir üretim sürecine sahip. Çığır açan bir hamleyle kusursuz işçiliğiyle tanınan İtalyan marka, André keten gömleklerin tarladan ipliğe üretim sürecinin her aşamasını etiketlerdeki QR kodlar aracılığıyla müşterileriyle buluşturuyor. İsviçre merkezli sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik derneği olan Aura Blockchain Consortium tarafından desteklenen bu girişim, Loro Piana'nın çevreye duyarlı uygulamalarına bir yenisi daha eklemekle kalmıyor ve markanın üretim standartları konusundaki hassasiyetini yeniden teyit ediyor.


Geleneksel zanaatkarlığı yenilikçi teknolojilerle buluşturarak müşterilerine olağanüstü bir deneyim sunan marka, moda endüstrisi gelişmeye devam ederken lüks markalar için yeni bir standart belirlemeye devam ediyor.


Görseller: Rain Magazine