Los Angeles'ta HAUSER WIRTH-PAUL SCHIMMEL Ortaklığı

29 Ocak 2017

Art Power 100 listesinde ilk 3’teki yerinden ödün vermeyen Hauser Wirth, altıncı mekanını bir iş birliğiyle Los Angeles’ta açtı.

"Güncel ve tarihsel olanın uyumunu bu mekanda mükemmel biçimde temsil eden Hauser Wirth & Schimmel, sanatseverlerin listesinin de en üst sıralarında."

Art Review’un sürekli güncellenen sanat dünyasının en önemli 100 aktörüne yer verdiği Art Power 100 listesinde ilk 3’teki yerinden ödün vermeyen Hauser Wirth, Zürih, Londra, New York ve Somerset’teki şubelerinden sonra altıncı mekanını heyecan verici bir iş birliğiyle Los Angeles’ta açtı: Hauser Wirth & Schimmel. Uzun yıllar MOCA Los Angeles’ın baş küratörü olan Paul Schimmel artık Hauser Wirth'ün kurucu ortağı. Downtown Arts District’te yer alan yeni galeri mekanı aslında restore edilmiş tarihi bir değirmen. Hauser Wirth & Schimmel, sergi programını ilk ARTBOOK mağazası, Hauser & Wirth Yayıncılık’a ait Book & Printed Matter Lab’i için bir galeri alanı, Manuela restoran, halka açık bir bahçe, mimariyle bütünleşen murallar ve içinde heykellerin ve sessizliğin bolca bulunacağı bir avlu ile tamamlıyor.

Globe Mills, restore edilmeden önce yıllarca tahıl fabrikası olarak hizmet vermiş bir bina. Los Angeles’ta bulunan Creative Space ile Annabel Selldorf’un NY’da hizmet veren mimarlık ofisi Selldof Architects’in ortak imzasını taşıyan proje dünya çapında mimarlar arasında büyük ilgi görüyor.

Yaptığı kadın sanatçılar sergisiyle çok ilgi çeken galeri mekanı da küratöryal olarak enteresan ve zaman zaman zorlu bir deneyime yol açacak: Yatayda bulunan tüm elemanlar; yer mozaikleri, kirişler ve eski yer kaplaması yenilenmemişken, dikeyde bulunan sütunlar ve duvarlar son derece modern ve sade bir duruş sergiliyor. Güncel ve tarihsel olanın uyumunu bu mekanda mükemmel biçimde temsil eden Hauser Wirth & Schimmel sanatseverlerin listesinin de en üst sıralarında.

Mekan hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Hauser Wirth & Schimmel
Hauser Wirth & Schimmel'ın açılış sergisi olan "Revolution in the Making", Phyllida Barlow, 'Untitled: GIG'

Hauser Wirth & Schimmel, Isa Genzken, ‘Rose III’