Louis Vuitton ile Sanatın Seyahati

30 Ekim 2018

Louis Vuitton, simgesi haline gelen Art of Travel bavullarının en yenisini Rijksmuseum’un The Milkmaid tablosuna özel olarak üretti.

"Rijksmuseum’daki en önemli parçalardan biri olarak kabul edilen Johannes Vermeer’in The Milkmaid eseri, Amsterdam’dan yeni geçici evi olan Tokyo’daki Ueno Kraliyet Müzesi’ne kendisine özel Louis Vuitton bavulu ile seyahat edecek."
Son 20 yıldır global lüks markalar sanat dünyasına giderek daha fazla yönelmeye başladı, fakat bu trend ile Fransız moda evi Louis Vuitton kadar bütünleşebileni olmadı diyebiliriz. Sanatçı işbirlikleri ile ikonik çantaları yeniden şekillendirerek, müzeleri ve sanat projelerini destekleyerek buna öncülük eden Louis Vuitton sürekli olarak sanattan ve sanatçılardan ilham alıyor. Sanat ve genç yetenekleri desteklemenin sadece iyi PR'dan daha fazlası olduğuna inanan Louis Vuitton için bu projeler sanat için gerçek bir tutkuyu temsil ediyor. Bu yüzden, Rijksmuseum'un şaheserlerinden birine özel yeni bir yol arkadaşı yaratmak üzere Louis Vuitton’dan daha uygun bir marka herhalde düşünülemezdi.


Rijksmuseum’daki en önemli parçalardan biri olarak kabul edilen Johannes Vermeer’in The Milkmaid eseri, Amsterdam’dan yeni geçici evi olan Tokyo’daki Ueno Kraliyet Müzesi’ne kendisine özel Louis Vuitton bavulu ile seyahat edecek.


The Milkmaid'ın yolculuğu için Louis Vuitton, markanın el işçiliğinin simgesi olan LV amblemli monogram gövde üzerine özel pirinç köşeler ve kilit ile tabloya uygun renklerde şerit detayları ile tamamlanan bir “Art of Travel” bavulu üretti. Bu ısmarlama Louis Vuitton kasası, Johannes Vermeer'in başyapıtını, sarı yastıkla kaplı gövdesi içinde güvenle taşıyacak.

René Gimpel için özel tasarlanan bavul.

The Milkmaid için tasarlanan Louis Vuitton sanat bavulu bir ilk değil, fakat bu işbirliklerinin en yeni versiyonu. 1924'ten bu yana Louis Vuitton, Fransız galeri sahibi René Gimpel'in de aralarında bulunduğu dünyanın en tanınmış sanatçıları ve galerileri için dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine sanat eserlerini taşımak ve sergilemek için ısmarlama “Art of Travel” Louis Vuitton bavulları üretiyor.