Louis Vuitton, İlk Otelini Paris’te Açacak 

05 Aralık 2022

Beş senede tamamlanması planlanan dev kompleks, aynı zamanda modaevinin dünyadaki en büyük mağazasına ve vitrinine de ev sahipliği yapacak.  

Son dönemde bünyesine kattığı deneysel mekanlar ve yeme-içme lokasyonlarıyla marka hikayesini genişleten Fransız modaevi Louis Vuitton’dan sonunda bir otel haberi geldi. Modaevinin halihazırda Paris’teki kurumsal merkezi olan yapıdan beş senede dönüştürülmesi planlanan otel için, CEO Michael Burke, şöyle diyor: “Beş sene sonra burası artık ofisim olmayacak, orası kesin. Kurumsal bir ofisten şahane vakit geçirebilecek kapsamlı bir yere evrilecek.”  

Tamamlandığında dev bir kompleks olarak Paris’in 8. bölgesinde yükselecek yapı, aynı zamanda modaevinin dünyadaki en büyük mağazasını ve vitrinini de içerecek. Geçen hafta başlayan projenin, mimari planı ve diğer detayları henüz net olarak açıklanmasa da, dönüşümün LV Dream adlı ilk adımından haberdarız: Kasım sonunda açılan, Louis Vuitton’un farklı disiplinlerden sanatçılarla bugüne dek yaptığı ikonik iş birliklerini sergileyen bir alanı kafe ve çikolatacı gibi muhtelif lüks noktaları deneysel bir anlayışla yan yana getiren LV Dream, bir sene boyunca açık kalacak. 

Süreç tamamlandığında burası büyük ihtimalle dev LV mağazası için kullanılacak. Geçtiğimiz senelerde St. Tropez ve Seoul’da yine pop-up restoranlar açan, LV kalitesini farklı sektörlere taşımak konusunda pek çok girişimi olan modaevinin, kendini yansıtan bir otel açma projesi ve bunun tam da Paris’te olacak olması, zaten zincirin beklenen halkasıydı, diyebiliriz.